szerző:
hvg.hu/MTI
Tetszett a cikk?

A nyugat-európai elit önmagát látná legszívesebben Magyarország élén, ezért nem kizárt, hogy beavatkoznak a választásba – riogatta Gulyás Gergely a Demokrata olvasóit. De mindenkit megnyugtatott, egy beavatkozásnak sem lenne döntő jelentősége, egyébként is, az ellenzéknek nincsenek valódi érvei – mondta.

Választás 2022
Működik-e a sokadik ellenzéki összefogás-recept? Meggyőző tud-e lenni Márki-Zay Péter? Vagy marad minden a régiben, és győz a Fidesz, legfeljebb kétharmada nem lesz? Vagy akár az is? Egyáltalán: le lehet győzni ma Magyarországon Orbán Viktort? Belelendült a választási kampány, mi pedig minden pillanatát követjük. Tartsanak velünk!
Friss cikkek a témában

Nem kizárt, hogy külföldről beavatkoznak az áprilisi országgyűlési választásba – nyilatkozta Gulyás Gergely a Demokratának. Hogy ezt az állítását mire alapozza, arról csupán annyit mondott, hogy „a nyugat-európai elit a legszívesebben önmagát látná Magyarország hajójának kormányánál”. De egyébként is, szerinte ennek nem lenne döntő jelentősége, „hiszen edzettek vagyunk már”.

Azt is elmondta: a kormánypártok olyan kampánnyal készülnek, amely világossá teszi, hogy az országgyűlési választásnak rendkívüli tétje van. Gulyás szerint „a baloldali politikusok jelentős része volt már kormányon, és az a rendszerváltoztatás utáni magyar történelem legkárosabb időszaka volt”, ezért a baloldalnak „saját kormányzati teljesítményük mellett, illetve a miénkkel szemben valódi érveik nincsenek” – fogalmazott.

Gulyás Gergely közölte, nem lát rá esélyt, hogy lesz miniszterelnök-jelölti vita, hiszen „ha valaki objektívan megnézi a mögöttünk hagyott három hónap eseményeit, akkor nincs olyan érzése, hogy a baloldal vezetője Márki-Zay Péter lenne”. Arról, hogy Gyurcsány Ferenccel vitatkozna-e a miniszterelnök, úgy nyilatkozott: „várjuk meg, hogy érkezik-e megkeresés a baloldal első embere részéről”. Az ügyben megkerestük a DK-t, ha válaszolnak, frissítjük a cikket.

Hozzátette: egyetért azzal, hogy további jelentős pedagógusbér-emelésre van szükség, de a tanárok napokban tartott demonstrációja esetében „politikai sztrájkról van szó, amellyel néhány, az ellenzék iránt elkötelezett szakszervezeti vezető a baloldal választási kampányát akarja elősegíteni, akár törvénytelen eszközöktől sem visszariadva”.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!