szerző:
Gonda Gréta
Tetszett a cikk?

Több mint 50 tematikus sétára lehet regisztrálni Budapesten. A rendezvény célja, hogy felhívják a vidéki utazók figyelmét a főváros értékeire.

A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) célja, hogy revitalizálja a főváros idegenforgalmát, ennek egyik lépéseként az Idegenvezetői Világnap eseményeit ismét személyes részvétellel rendezik meg február 24. és 27. között – mondta el Medzay Anikó, a fővárosi programsorozat szervezője a BKIK turisztikai évadnyitóján.

Míg tavaly csak online sétákkal valósult meg az esemény, idén több mint 50 tematikus sétára lehet regisztrálni a fővárosban: lesznek buszos és hajós városnézések, épületbejárások, múzeumlátogatások és tárlatvezetések is.

A kezdet nehéz, de reményteli Szathmáry Kristóf, a BKIK tiszteletbeli elnöke szerint. Úgy látja, hogy a szektor minden bizonnyal átalakul, az előrejelzések optimizmusra adnak okot. A szervezet célja idén, hogy felhívja a vidéki utazók figyelmét a főváros szépségére, turisztikai értékeire, amelyek Budapestre vonzhatják a belföldi turizmus egy részét, ezzel is segítve az elmúlt időszak viszontagságai miatt még mindig nehéz helyzetben lévő fővárosi turisztikai és vendéglátóipari vállalkozások helyzetét.

A szervezet szerint optimizmusra adhat okot, hogy tavaly Budapest országos vendéglátásban betöltött szerepe megközelítette a válság előtti szintet a Magyar Turisztikai Ügynökség hazai vendéglátásról szóló adatai szerint. Az erőteljesen javuló bevételi számok arra utalnak, hogy a komplex válságkezelő intézkedések és programok hatékonyan támogatják az ágazat helyreállítását – írja a BKIK korábbi közleményében.

Csókay Ákos, a BKIK főtitkára arról beszélt, hogy a szervezet „Újra nyitva Budapest” fogyasztásösztönző programmal sikeresen a fővárosba irányította a belföldi turistákat. A kampány keretében első körben 50 millió forintból éttermeket támogattak: 44 étterem közel 10 ezer vendéget, a „pandémiás helyzet mindennapi hőseit" láthatta vendégül, ezzel népszerűsítve a vendéglátóhelyi fogyasztást.

Második lépésben a Budapestre irányuló belföldi turizmust támogatták, aminek költségét, 25 millió forintot szintén a Szolidaritási Alapból fedeztek. A programban a turizmus és a vendéglátás területén működő tagvállalkozások a kamarával együttműködve vidéki egészségügyi dolgozók számára 50 fős, kétnapos, autóbuszos városnéző túrákat szerveztek a fővárosba.

Harmadik lépésként a BKIK a koronavírus-fertőzés veszélyét csökkentő légsterilizáló eszközök beszerzését támogatja. A kamara szakmai ajánlást fogalmazott meg a berendezések használatával kapcsolatban, a forgalmazókkal történt megállapodás nyomán a legjobbnak talált eszközöket 25 százalékos kedvezménnyel szerezhetik be a vállalkozások, a kamara önkéntes tagjai pedig további kedvezményeket vehetnek igénybe.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kovács Gábor Vállalkozás

Nagy Elek: A főváros azt kérte, ítéljük el a kormány lépését, majd leállította az egyeztetéseket

A nyitás önmagában nem elég segítség a fővárosi vendéglátóhelyeknek, plusz támogatás nélkül sokan fognak elvérezni – figyelmeztet Nagy Elek, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) elnöke. A főváros politikai állásfoglalást kért a kamarától, az együttműködés ezért megszakadt, de egy Karácsony-találkozó után most újraindult. Parragh László országos elnök vezetési módszere rossz, a kamarai hozzájárulás újraosztásának tervével is megkerülte a kamarákat. Interjú.