Schadl-Völner-ügy
Máig nem tudjuk pontosan, ki lehet "Tóni, Barbara és Ádám", de legalább azt már sejtjük, hova tűnt Schadl György kisrepülője és luxusautói. Számos kérdőjel maradt még az elmúlt évek legsúlyosabb korrupciós ügyében (amibe a végrehajtói kamara elnöke mellett Völner Pál igazságügyi államtitkár is belebukott), ezeket igyekszünk tisztázni, tartsanak velük!
Újabb gyanúsítottja van a Völner–Schadl-ügynek, ezzel tizenhatra nőtt az Igazságügyi Minisztérium volt miniszterhelyettese és államtitkára, Völner Pál bukásához vezető, és a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar jelenlegi elnökét is magával rántó korrupciós botrány terheltjeinek száma.
A hvg.hu kérdésére az ügyben nyomozó hatóságként eljáró Központi Nyomozó Főügyészség közölte: június 7-i állapot szerint “az ügyben 16 gyanúsított van, akik közül 2 személy – köztük a végrehajtói kar elnöke – van letartóztatásban 2022. augusztus 8-ig, a többi gyanúsított szabadlábon védekezik”. Arról nem adtak információt, hogy ki a tizenhatodik gyanúsított.
A Völner-botrány
Kövesse a cikksorozatot a hvg.hu-n!
Ez azt jelenti, hogy az elmúlt egy hónapban eggyel nőtt a gyanúsítottak száma, mivel a 24.hu híre alapján május elején a hvg.hu is írt arról, hogy az ügynek 15 gyanúsítottja van. A letartóztatásban lévők száma azóta nem változott tehát, továbbra is ketten vannak, egyikük Schadl György.
Völner Pál szabadlábon védekezik – mondta a hvg.hu kérdésére a volt miniszterhelyettes jogi képviselője. Papp Gábor ügyvéd megjegyezte: Völner legutóbb márciusban tett 15 oldalas, írásbeli vallomást, védekezést, azóta az ügyben őt érintően érdemi változás tudomása szerint nem történt.

Az ügyészség gyanúja szerint Völner Pál, Varga Judit igazságügyi miniszter helyettese az előző ciklusban három éven át kapott rendszeresen 2–5 millió forintot Schadltől cserébe azért, hogy például végrehajtói kinevezéseket intézzen el neki.
Völner Pál összesen 83 millió forint kenőpénzt vehetett át.
Schadl viszont a gyanú szerint összesen 880 millió forinthoz juthatott a kapcsolat révén, mivel neki a végrehajtónak jelentkezők közül fizettek többen is 40–100 millió forint közötti összegeket a pozícióért cserébe. Az ügy gyanúsítottjai közül már többen is beismerő vallomást tettek.
Amikor a hvg.hu nemrég az igazságügyi tárcát továbbra is vezető Varga Judittól után a Völner-ügyről érdeklődött, azt a választ kapta Vargától, hogy szerinte mindenről, így erről az ügyről is véleményt mondtak az emberek a választáson április 3-án, "és ez azt is jelenti, hogy továbbra is megvan a választói felhatalmazás, a bizalom”.
Varga Judit a hvg.hu-nak: A választók április 3-án a Völner-ügyről is véleményt mondtak
Se a Pegasus-botrány, se a Völner-Schadl-ügy miatt nem aggódott láthatóan az újabb igazságügyi miniszeri ciklusra felkért Varga Judit, aki a hvg.hu-nak azt mondta, a Völner-ügyről is véleményt mondtak április 3-án a választók, és ez a kormány kapott felhatalmazást.