Helikopterrel ment megnézni a huszárok lovait a honvédelmi miniszter

A honvédelmi tárca egyelőre nem adott magyarázatot arra, mi indokolta, hogy a minisztert így szállítsák Szilvásváradra.

  • hvg.hu hvg.hu
Helikopterrel ment megnézni a huszárok lovait a honvédelmi miniszter

A honvédség helikopterével érkezett Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter még kedden a szilvásváradi Állami Ménesgazdasághoz, hogy szemrevételezze a huszárok lovait. Látogatásáról a miniszter Facebook-oldalán videó is megjelent.

„Ma Szilvásváradon, az Állami Ménesgazdaságban jártam, ahol a Honvéd Huszárság újraalapításának második évfordulója alkalmából rendezett bemutatón vettem részt. Mindent meg fogok tenni azért, hogy a Honvéd Huszárság továbbra is fejlődjön. Célom, hogy minél több magyar huszár legyen magyar, szilvásváradi lipicai lovon! Hajrá, magyar huszárok!” – írta a tárcavezető az utazásról.

A Magyar Narancs a Honvédelmi Minisztériumhoz fordult, mert kíváncsiak voltak, mi indokolta, hogy a levegőben szállítsák a minisztert a látogatásra. Választ azonban nem kaptak.

A lap egyébként úgy számolt, hogy aki saját költségen akar helikopterezni ma, annak egy 320 kilométeres útért nagyjából 600-700 ezer forintot kellene fizetnie. Ezt a jelenlegi kínálatot figyelembe véve becsülték meg: az egyik légi szállító vállalkozás a 30 kilométeres Ferihegy-Mogyoród útvonal megtételét 60 ezer forint szállítási díjért teljesíti.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?