szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A két kérdésről állítólag népszavazást is kezdeményeztek.

A villany és a gáz árát a Kádár János halála napján aktuális árakhoz rögzítené örökre a Magyar Kétfarkú Kutya Párt – derül ki a platform honlapjáról, ahol egy rezsivédelmi népszavazás és konzultáció felirat alatt az alábbi két kérdést találjuk:

  1. Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés az egyetemes szolgáltatásra jogosult lakossági felhasználó által a villamosenergiáért fizetendő egyetemes szolgáltatási árat az 1989. július 6-án alkalmazandó mértékkel megegyező hatósági árként határozza meg?
  2. Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés az egyetemes szolgáltatásra jogosult lakossági fogyasztó által a földgázért fizetendő gázdíjat az 1989. július 6-án alkalmazandó mértékkel megegyező hatósági árként határozza meg?

A népszavazási kezdeményezés ott bicsaklik meg, hogy a honlap állítása szerint a két kérdés támogatásához a szimpatizánsoknak nem kell megadniuk az adataikat. Mint írják, ők is megpróbálkoztak azzal, hogy petíciózásnak álcázzák az adatbázisgyűjtésüket, csak elrontották.

A tájékoztató alatt még egy rezsivédelmi konzultációt is kitölthetünk, amiben többek között olyan kérdések szerepelnek, mint hogy „Támogatja-e Ön azt, hogy Németh Szilárd befizesse-e a történtek fényében az elmúlt 8 évi, "rezsivédelmi kormánybiztosi' fizetését a rezsivédelmi alapba?”

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

A rezsiharc elbukása után próbálhatunk kályhát venni, de már most hiány van belőlük a piacon

Óriási lett a kereslet a kályhákra, kandallókra, a gyártók nem is tudják tartani a lépést, a forgalmazóknál készlethiány alakult ki, még a Németországban élő magyarok is megjelentek a vevőkörben. Ezért sincsenek könnyű helyzetben azok, akik azért akarnak átállni fatüzelésre, mert jelenleg mindenük, így a fűtés is áramról megy. Ők akár horribilis havi villanyszámlára is számíthatnak télen, ha nem sikerül alternatív megoldást találniuk. De még akkor is a zsebükbe kell nyúlniuk, hiszen ha nincs infrastruktúrájuk, akkor annak a kiépítése is sok pénzbe kerül. A brikettre is megugrott a kereslet, ráadásul az is egyre drágább.