szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az adott felsőoktatási intézmény még kötheti nyelvvizsgához így is a diploma kiadását.

Ha megjelenik a nyelvvizsga-kötelezettség eltörléséről szóló rendelet, kiadhatóvá válnak a korábban nyelvvizsga hiányában beragadt diplomák is – mondta el az Eduline-nak, a a HVG oktatási szakportáljának Budai Marcell, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) sajtófőnöke. Budai szerint ez a 2020-as és a 2021-es nyelvvizsga-amnesztia után 8-10 ezer hallgatót érinthet.

Az Eduline szerint akkor kaphatják majd meg az idén végzettek a diplomájukat, ha az adott egyetem vagy főiskola nem köti továbbra is nyelvvizsgához a diplomakiadást.

Az idén „bennragadt" diplomákat is kiadhatják az egyetemek a felpuhított nyelvvizsgaszabályok miatt

2022-ben már nem rendelt el nyelvvizsga-amnesztiát a kormány, az idén bennragadt diplomákat mégis kiadhatják az egyetemek és főiskolák a végzetteknek.

Csütörtökön jelentette be Csák János innovációs és kulturális miniszter, hogy a kormány 2024 őszétől átalakítja a felsőoktatási felvételi rendszert és megszünteti a nyelvvizsga-kötelezettséget. Jelenleg az alapszakos diploma megszerzéséhez legalább egy B2-es, vagyis középfokú nyelvvizsga kell, több képzésen - például a népszerű gazdasági BSc-szakokon - azonban emellett egy szaknyelvi vizsgát is kell tenni.

Csák bejelentését bírálta Salusinszky András, a Nyelviskolák Szakmai Egyesülete alelnöke. Azt mondta, a kormánydöntésnek súlyosan káros társadalmi üzenete van, ugyanis azt sugallja, hogy nem fontos idegen nyelvet tudni.

A nyelvvizsga-kötelezettség eltörlése "súlyosan káros társadalmi üzenet" a szakmai egyesület alelnöke szerint

A 21. században, Európa közepén muszáj angolul tudnia egy diplomásnak - reagált a kormány nyelvvizsgával kapcsolatos döntésére Salusinszky András.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!