szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A momentumos politikus füstszórós ügye lassan négy éve húzódik.

Tüntetéssorozat a túlóratörvény ellen
Évek óta nem látott tüntetési hullámot váltott ki a túlórák növelését célzó, rabszolgatörvényként is emlegetett jogszabály parlamenti elfogadása. Az ellenzék a parlamentben, a diákok az utcákon folytatták a tiltakozást, már-már a 2006-os zavargásokat idéző körülmények között.
Friss cikkek a témában

„Nem bújok a mentelmi jogom mögé – azt kértem az Országgyűlés Mentelmi bizottságától, hogy függessze fel a mentelmi jogomat” – írta a Facebookon Fekete-Győr András, a Momentum elnöke és korábbi frakcióvezetője, jelenlegi országgyűlési képviselője.

A politikus ügye lassan négy éve húzódik: 2018 decemberében, a túlóratörvény elleni egyik tüntetésen a Kossuth Lajos téren egy füstölőt dobott a rendőrök közé (állítása szerint „egy játékboltban is kapható füstszórót ejtettem a rendőr sorfalak közé”). A füstszóró elmondása szerint „senkit nem talált el, karcolást sem okozott”.

„Jogot végeztem, pontosan tudom, hogy veszélytelen eszközök földre dobása nem bűncselekmény” – írja a politikus, aki azért kérte mentelmi joga felfüggesztését, hogy „pont úgy ítélhessen a bíróság az ügyemben, ahogy egy nem-képviselő állampolgár esetén tenné. Vállalom a tetteim következményeit, akkor is, ha nevetségesnek és politikailag motiváltnak tartom az eljárást.”

Ragaszkodik a tárgyaláshoz a füstgránátozás miatt megvádolt Fekete-Győr András

1 év 6 hónap, 3 évre felfüggesztett börtönbüntetést indítványozott az ügyészség Fekete-Győr Andrásra, a Momentum elnökére, aki a vád szerint 2018-ban hivatalos személy elleni erőszakot követett el, amikor füstgránátot dobott a rendőrökre egy tüntetésen. Fekete-Győr szerint amit csinált, az nem bűncselekmény. Az ügyben csütörtökön tartották az előzetes tárgyalást a Pesti Kerületi Bíróságon.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!