Az uniós szankciókkal magyarázza a kormány, miért kell 400 konténerkazánt vennie a közintézmények mellé

Brüsszelezéssel, háborúzással készült el a Facebook-poszt, amely a kormány fűtési kreativitásáról tesz tanúbizonyságot.

  • hvg.hu hvg.hu
Az uniós szankciókkal magyarázza a kormány, miért kell 400 konténerkazánt vennie a közintézmények mellé

„Alternatív megoldás a gázfűtés helyett” – így hirdeti a kormány azt a friss rendeletét, amivel 400 konténerkazánt terítenek szét országszerte. Ezek beszerzésével a rendeletet jegyző Orbán Viktor Palkovics László technológiai és ipari minisztert bízta meg.

A kormány Facebook-oldalán közzétett posztjából nem maradhatott ki egy jó adag propaganda sem: „A háború és a brüsszeli szankciós politika miatt egész Európában drasztikusan emelkedtek az energiaárak. A gázfelhasználás csökkentése érdekében korszerű konténerkazánokat telepítünk első ütemben négyszáz közintézménybe – elsősorban bölcsődékbe, óvodákba, iskolákba és bentlakásos szociális otthonokba.”

Hogy miért kell a kazán? Azért, mert a közintézményekben hiába korlátozta a kormány 18 fokra a téli fűtés maximumát, azonban ennek eléréséhez is gázt használnak ezek az intézmények, ami viszont drága, így spórolni kell.

A kazánok beszerzésének nehézségeiről itt írtunk bővebben:

Spórolhat az állam a fűtés költségén konténeres kazánnal, de ez sem lesz olcsó

400 konténeres kazánt kíván beszerezni az állam, hogy spóroljon a gázfelhasználáson. A mobil hőközpontok praktikusak, könnyen és gyorsan telepíthetők, de drágábbak, mintha csak a kazánt cserélnék le az adott épületben. Gázspórolás biztos lesz, de ez sem olcsó: egy-egy ilyen kazán tízmilliós nagyságrendű összegbe kerül.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?