szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Nyugati diplomaták és politikusok nyilatkoztak a Politicónak a magyar miniszterelnök „kétarcú politikájával” kapcsolatban.

„Orbán kétarcúságáról” jelent meg hosszú elemzés a Politicóban annak kapcsán, hogy bár Orbán Viktor Magyarországon folyamatosan az Európai Uniót bírálja, vádolja és hibáztatja, kampányt és nemzeti konzultációt szervezett arról, hogy mennyire károsak az EU Oroszország elleni szankciói, az EU-ban valójában Magyarország is megszavazott minden szankciót.

„Szerintem most csak álellenzékiségről van szó, de csak azért, mert meg akarják kapni a pénzt” – utalt a lapnak az EU által jogállamisági problémák miatt visszatartott összegre Moritz Körner német EP-képviselő.

De előbb-utóbb kezdenünk kell valamit azzal a ténnyel, hogy egy autokratával állunk szemben

– tette hozzá.

Egy másik nyugati ország diplomatája a cikkben úgy fogalmaz: bár Orbán az otthonában az EU ellen beszél, „az Állandó Képviselők Bizottságának ülésén, amikor a szankciókról volt szó, néma volt, mint egy kisegér”.

Tytti Tuppurainen finn Európa-ügyi miniszter úgy fogalmazott, „Az EU ereje az egységben rejlik. Az orosz agresszióval szemben mindnyájunknak el kell köteleznünk magunkat a közös válasz mellett. A szankciókról egyhangúlag döntünk, így minden tagállam elmondhatja a véleményét. Magyarország is megmutatta, mit gondol.”

Ara-Kovács Attila magyar ellenzéki EP-képviselő azt mondta Orbán politikájáról:

Már nem csak a magyarországi demokrácia lebontásáról van szó, hanem az egységes Európa jövőjéről is.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Tiszai Balázs Gazdaság

Csúsztatni készül a kormány a nemzeti konzultációban, nem része a következő szankciós csomagnak az orosz gázársapka

Arról tényleg tárgyal az EU, hogy limitálni kellene az importgáz árát, de az nem a következő, oroszellenes büntetőcsomag része lenne, hanem egy attól különálló, az energiaárakat letörni hivatott csomagé. Ráadásul egyáltalán nem biztos, hogy csak az orosz gázra húznák rá, és egyelőre annyira megosztja a tagállamokat, hogy kérdésesnek tűnik, lesz-e belőle valami.