Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A férj 260 millió forinttal akarta megrövidíteni a feleségét.
Jogerősen két év felfüggesztett szabadságvesztéssel sújtotta a Szegedi Ítélőtábla azt a férfit, aki a válásuk során eltitkolta felesége elől közös lottónyereményük jelentős részét, több százmillió forintot.
Az ügyben harmadfokon eljáró ítélőtábla csalás bűntettében mondta ki bűnösnek a korábban első fokon felmentett, a másodfokú bíróság által viszont két év letöltendő szabadságvesztésre ítélt férfit.
A házaspárnak még 2016 novemberében volt az ötös lottón telitalálata. A csaknem 900 millió forintos, közös nyeremény nyolc bankszámlán landolt, amelyek felett a férj rendelkezett. A házaspár a nyereményből 2017-ben közösen ingatlanokat, valamint gépjárműveket vásárolt. Időközben azonban a házasság megromlott, a feleség válást kezdeményezett, illetve azt, hogy a férje adja oda neki a nyereményből fennmaradt, őt megillető részt. A férfi azt állította, a pénzből már csak 300 millió forint maradt, a valóságban azonban még több mint 800 millió.
Megegyeztek arról, hogy a 150 millió forintot átutalja, de a feleség rájött, hogy férje átverte, és valójában csaknem 410 millió forint járt volna neki.
Az ítélőtábla figyelembe vette a döntésekor, hogy a büntetlen előéletű férfi időközben kötelezettséget vállalt arra, hogy kifizeti a feleségét, és úgy ítélte meg, hogy a büntetés célja próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztéssel is elérhető.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.