Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Nem örülnek az újbudai ellenzéki képviselők, hogy a polgármester az ő beleegyezésük nélkül adott pozíciót a kerület két, 2010 előtti fontos politikusának.
Elfogadhatatlannak tartják a XI. kerületi ellenzéki képviselők azt, hogy László Imre polgármester Molnár Gyulát kabinetvezetőnek nevezte ki, Lakos Imrét pedig kabinetvezető-helyettesnek. A képviselők ezért előbb levélben kérték a polgármestert, hogy vonja vissza a döntését, majd a nyilvánossághoz fordultak.
A levelet a Momentum, a Párbeszéd és az LMP helyi politikusai mellett négy MSZP-s és egy DK-s képviselő is aláírta.
Molnár Gyula még az MSZP színeiben 2002 és 2010 között volt a kerület polgármestere, 2021-ben az előválasztáson viszont már DK-támogatással indult és vesztett. Lakos Imre az alpolgármester volt Molnár hivatali idejében.
„Az ellenzéki szavazók nem a 2010 előtti világ visszaállításával bíztak meg bennünket. (…) A kerület képviselőiként feladatunk, hogy lelkiismeretesen és következetesen képviseljük az itt élő emberek érdekeit, ezért nyomatékosan kérjük, hogy ne nevezz ki olyan személyeket a kerületünk vezetői közé, akiknek a személye megosztó az ellenzéki pártok politikusai, de különösen a szavazói körében, és akiket az újbudaiak már több ízben elutasítottak” – írták a levelet aláíró képviselők. Azt is hozzátették: nem osztják a polgármesternek azt az álláspontját, hogy egy ilyen kinevezés csak az ő felelőssége volna.
A levélben arra kérték a polgármestert, hogy „gondolja át” ezt a lépést. Ha ezt nem teszi meg,
„a polgármester mögött álló testületi többség biztosítását már a decemberi ülésen sem tudjuk garantálni”.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.