Tetszett a cikk?

Az alap- és középfokú oktatásban, képzésben részt vevő, hátrányos helyzetű tanulók részére nyújtott mentori tevékenységet kívánja ösztönözni a kormány.

A csütörtök este kiadott kormányrendelet szerint a „Tanítsunk Magyarországért mentorprogram” célja, hogy a felsőoktatási tanulmányokat folytató hallgatók társadalmi felelősséget vállaljanak.

Lesz egy koordináló szervezet, amely pályázat útján vonja be a programba az egyetemeket, azok pedig tanévenként szintén pályázat keretében ösztöndíjat adományoznak a programban részt vevő diákoknak. Az jelentkezhet, aki az intézmény aktív, a pályázat benyújtásának időpontjában az első vagy azt követő félévre bejelentkezett hallgatója, és vállalja, hogy elvégez egy ingyenes mentori tanfolyamot, amely ráadásul „kreditértékkel bír”. Mindez a következő tanévtől, tehát 2023 őszétől érvényes.

A Magyar Közlönynek ugyanebben a számában megjelent a diákhitel kamatstopjáról szóló rendelet is, amelynek tervezetéről a hvg.hu már beszámolt. Ez egyelőre 2023 első félévére rögzíti a mostani, 4,99 százalékos kamatot, amely nélkül a Diákhitel 1 kamata január 1-től automatikusan 10,1 százalékra nőtt volna. Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter szerint emiatt „több mint 100 ezren kerültek volna nehéz helyzetbe”. A rendelet szerint a szabad felhasználású hallgatói hitelnek az előírások szerint megállapított kamata és a 4,99 százalék közti különbözetet az állam a központi költségvetés terhére átvállalja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!