Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Finnország NATO-tag lesz, de nem lehet felhőtlen az öröm: a magyar kormány 10 hónapig szívatta Helsinkit, Stockholm pedig fel sem lélegezhet még. De milyen hatással volt ez Magyarország megítélésére? Mit szóltak Hende Csaba ambiciózus utazásához? És milyen helyzetben van a finn politika NATO-csatlakozás közben, választások előtt? Ezekről beszélt a Fülkében Annastiina Kallius finn antropológus, aki 10 évet élt és kutatott Magyarországon.
Múlt héten a magyar kormány bejelentette, megszavazza Finnország NATO-csatlakozását a parlamentben, Svédországot azonban leválasztotta a közös ügyről – csakúgy, mint Törökország.
Ez azt jelenti, hogy a finnek lezárhatják ezt a tíz hónaposra nyúlt epizódot? A Fülke mai adásában Annastiina Kallius, a Helsinki Egyetem finn antropológus kutatója a vendégünk, aki 10 évet élt és kutatott Budapesten és Pécsen: a szakember magyarul mesél Nagy Iván Lászlónak arról, hogyan értékelik a magyar időhúzást és az orbáni „békepolitikát” Finnországban, mit hozhat a közelgő parlamenti választás, és külföldi, de egyben szakértői szemszögből mondja el, mi teszi különlegesen fogékonnyá a magyar társadalmat a Fidesz politikájára.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.