"Harcra készülünk!" – szeptember 1-jétől folytatódnak a tüntetések az oktatásért

A státusztörvény elfogadása után sem hagynak fel a tiltakozással.

  • hvg.hu hvg.hu

„Harcra készülünk!” – mondta az Egységes Diákfront egyik tagja kedd délután, a Civil Bázis és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetével közösen tartott eseményükön a híressé vált Tompa utcai padnál. A szervezetek bejelentették, szeptember 1-jétől folytatják a tiltakozást – látható a PDSZ közösségi oldalára feltöltött élő videóban.

A jövő hónap kezdetétől folyamatosan jelen lesznek az utcán és minden nap akciózni fognak elmondásuk szerint, szeptember 1-jére Országos Tanévnyitót terveznek, szeptember 15-ére budapesti nagy tüntetéssel, szeptember 22-ére pedig több városban országos demonstrációval készülnek. A szervezetek annak ellenére nem adják fel a harcot és folytatják a megmozdulásokat, hogy az Országgyűlésen már átment a pedagógusok jogállásán változtató úgynevezett státusztörvény.

A bejelentést annál a Tompa utcai padnál tették, amelynek elődjét szivárványszínűre festette az önkormányzat, de utána többen átfestették, majd a Baranyi Krisztina által vezetett önkormányzat elszállíttatta. A szivárványos pad azóta a budapesti mémmúzeumba került, a helyére állított pad festésére pedig pályázatot írt ki a kerületi vezetés, a tervek szerint három havonta változhat. Első körben az Egységes Diákfront nyert, így vörös-fekete kockásra festették.

A szervezetek azért is vonultak ide, mert jelenleg az oktatásügyi tematika dominál, a vörös felkiáltójel is szerepel a padon. A támláját pedig a „Folytatjuk a jövőnkért!” felirat díszíti.

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.