szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A józsefvárosi intézménybe hátrányos helyzetű tanulók jártak, most más intézményekbe tették át őket.

Egy nappal tanévkezdés előtt szűnt meg a nappali tagozatos általános iskolai oktatás a Budapest VIII. kerületi Deák Diák Ének-zenei Általános Iskola és Gimnázium Bauer Sándor Utcai Tagintézményében – írta a Népszava.

A lap információi szerint az intézmény tanárai egy augusztus 31-én tartott értekezleten értesültek arról, hogy másnaptól, vagyis szeptember elsejétől már nem lesz nappali általános iskolai oktatás, csak a gimnáziumi és az esti tagozatos felnőttoktatás marad meg.

A Bauer utcai tagintézménybe főleg nehéz sorsú, halmozottan hátrányos helyzetű gyerekek jártak, sokan szegregált iskolaként tartották számon. A diáklétszám egy ideje már folyamatosan csökkent (első, második és harmadik évfolyamok már korábban sem indultak), a döntésnek mégsem volt előjele. A felső tagozatosok többségét egy IX. kerületi iskola vette át, de a hetedik évfolyamosoknak ott már nem volt hely, így az osztályok nem maradhattak együtt, őket “szétszórták más iskolákban”.

Az iskolát fenntartó Belső-pesti Tankerületi Központ a lapnak azt írta, augusztus 30-án észlelték a tanulók létszámának drasztikus csökkentését, ezt követően értesítették a szülőket a fennálló helyzetről. Az intézkedésre a köznevelési törvény azon előírása miatt volt szükség, mely szerint az általános iskolai osztályok minimális létszáma 14 fő, összevont osztályok működése pedig csak alsó tagozaton engedélyezett.

„A jogszabályi előírásoknak megfelelő oktatás már nem volt szervezhető, az érintett tanulók érdekét is az szolgálta, hogy nagyobb osztályokban, másik épületben folytassák a tanulmányaikat” – írták.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!