szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egyre több olyan egészségügyi projekt indul, amely a mesterséges intelligencia segítségén alapul.

A genetikai tényezőket is figyelembe vevő kockázati pontszámok bevezetésén dolgoznak a britek, de Franciaország is elkötelezte magát a mesterségesintelligencia-alapú egészségügyi fejlesztések mellett – olvasható a Digital Health közleményében.

Ötmillió felnőtt önkéntes résztvevőt toboroznak az Our Future Health (Jövőnk Egészsége) projekt keretében Nagy-Britanniában, hogy segítségükkel forradalmasítsák a betegségmegelőzést, a diagnosztikát és a kezelést. A programhoz csatlakozóktól engedélyt kérnének arra, hogy az általuk megadott információkat és mintákat összekapcsolják a róluk már meglévő egészségügyi dokumentációkkal, beleértve a genetikai adatokat is. Ennek révén olyan méretű és részletességű adatbázis jönne létre, ami segítene átfogóbb képet alkotni a különböző betegségek kialakulásának kockázatáról.

A szigetországban jelenleg a 65 évesnél idősebb emberek 54 százaléka két vagy több súlyos egészségügyi problémával él olyan, kockázatos és az életminőséget jelentősen rontó betegségekkel, mint a rák, az Alzheimer-kór, a szívbetegség, a cukorbetegség vagy a stroke.

A közlemény idézi Takács Péter egészségügyi államtitkárt, aki úgy nyilatkozott, hogy Magyarországon is az említett brit példához hasonló arányok vannak, éppen ezért az állam az egészségügyi ellátás digitális támogatását tűzte ki célul.

Arról, hogy pontosan hogyan jelenik majd meg a mesterséges intelligencia az egészségügy fejlesztésekben, többek között egészségügyi szakértők, és társterületekkel foglalkozó állami szereplők fognak előadásokat tartani, november 29-én a Digital Health Summit egészségügyi konferencián.

A konferencia teljes programja itt található.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!