Kövér László: Aki a szívére hallgat, a Fideszre szavaz, aki az eszére, az meg pláne

Folytatta mozgósító körútját Kövér László, az Országgyűlés elnöke ezúttal Újfehértón direktben kifejtette, hogy minden magyar ember kötelessége a Fideszre szavazni.

Kövér László: Aki a szívére hallgat, a Fideszre szavaz, aki az eszére, az meg pláne

Minden magyar embernek ma az a kötelessége, hogy arra a politikai közösségre adja a voksát, amely egyedül beszél és tesz a békéért, és nem hagyja, hogy belerángassanak bennünket a háborúba – mondta a fideszes házelnök Újfehértón egy lakossági fórumon, ahol a helyi fideszes polgármesterjelölt és önkormányzatiképviselő-jelöltek mellett kampányolt. Ami persze a Fidesz–KDNP szerinte, egyben pedig felhívta a figyelmet arra, hogy soha nem volt akkora tétje az európai uniós választásnak, mint most. „Aki a szívére hallgat, a Fidesz–KDNP-re szavaz, aki az eszére hallgat, meg pláne” – tette hozzá.

„Mozgósításban, meggyőzésben, a felelősség felkeltésében jobbnak kell lennünk”, mint az ellenzék – mondta Kövér, aki hosszan sorolta az Orbán-kormány intézkedéseit, kiemelve „a világszerte elismert családpolitikát, a nemzetpolitikában bekövetkezett változásokat és a keleti nyitás politikáját”.

Szerinte a június 9-i választás arról is szól, hogy “a világ nagyobbik része hatással tud-e lenni Európa háborúpárti részére”, és ennek érdekében minden eszközt megragadnak. „Hagyjuk-e hogy mások kockára tegyék az eredményeinket azzal, hogy belerángatnak a háborúba”, vagy történelmi elődeinkhez – Hunyadi Jánostól az 1956-os hősökig – “méltók tudunk maradni, és a megfelelő helyre húzzuk az ikszet” – tette fel a kérdést.

Kövér Nyíregyházán is kampányolt, ott arról is beszélt, hogy szerinte Magyar Péter nem Gyurcsány embere, hiszen éppen a DK-elnök számításait húzza keresztbe.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?