Az M1 állítja, hogy be fognak számolni a székházuknál kezdődő tüntetésről, de Magyar Pétert fenyegetőzéssel vádolják

A közmédia azt hangoztatja, hogy továbbra is meg fogják hívni Magyar Pétert a stúdiójukba.

  • hvg.hu hvg.hu
Az M1 állítja, hogy be fognak számolni a székházuknál kezdődő tüntetésről, de Magyar Pétert fenyegetőzéssel vádolják

„Magyar Péter erőszakos akcióval fenyegetőzik szombati nyílt levélnek titulált írásában. Miközben ebben élő közvetítést követel, felemlegeti a 2006-os erőszakos eseményeket, amelyek a Szabadság téren zajlottak a televízió akkori székházánál”

– hangzott el az M1 élő híradójában. Azt írták, Magyar annak ellenére tüntet ellenük, hogy szeptember 26-án már élőben kétszer is a vendégük volt (arról a vendégeskedésről itt írtunk bővebben).

„A hírműsorainkban természetesen beszámolunk a rendezvényről és továbbra is hívjuk műsorainkba az ellenzéki pártok képviselőit, így Magyar Pétert is”

– közölték. „A köztelevízió azokra a kifogásokra válaszolva, amely szerint nem biztosít lehetőséget az ellenzéki pártoknak, köztük a Magyar Péter által vezetett Tisza Pártnak a szereplésre, hangsúlyozta: szeptember 12. óta hat élő adásba hívták meg a politikust, illetve pártja képviselőjét, ebből egyet fogadott el” – írták. Ez amúgy igaz is, csak azt felejtik el, hogy Magyar február eleje óta a hazai közélet legmeghatározóbb politikusa, mégis csupán szeptemberben jutott eszükbe először, hogy meghívják adásba.

Magyar pénteken este 16 pontos követelést tett közzé a közmédiával kapcsolatban, abban szerepelt, hogy a kínai és az orosz híradókat le kell állítani. Erre a közmédia annyiban reagált, hogy „Magyar Péter beleavatkozna a műsorstruktúrába is, amikor követeli a késő esti kínai és orosz híradók valamint az Egyperces híradók megszűntetését, ám a német és az angol nyelvű híradókról nem ír.”

A délután háromkor kezdődő tüntetésről be fogunk számolni.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.