Megkérte a nő kezét, aztán felszívódott a kölcsönkapott 1,5 millióval
A csaló az interneten ismerkedett meg a nővel, és arra kért pénzt, hogy Jemenből Magyarországra utazhasson, de nem az volt, akinek mutatta magát.
hvg.hu
Az interneten került kapcsolatba egy 54 éves nő egy férfival, aki azt állította magáról, hogy orvos, és Jemenben él. Beszélgettek, egyre közelebb kerültek egymáshoz, a férfi kitartóan udvarolt, és a kapcsolat odáig fejlődött, hogy találkozót is megbeszéltek Magyarországon. Az ideutazáshoz azonban pénzre volt szüksége a férfinak, erre hivatkozva kért kölcsön kisebb-nagyobb összegeket a nőtől.
Azt is megígérte neki, hogy feleségül veszi, gyűrűt is mutatott neki, mire a nő több számlaszámra összesen 1,5 millió forintot utalt el neki. A lánya ekkor kapcsolódott be a történetbe, utánanézett az „orvosnak”, akit teljesen más néven talált meg, és arra gyanakodott, hogy már mások is áldozatául estek.
A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztály szakemberei „romantikus csalóknak” nevezik az ilyen módszert alkalmazó bűnelkövetőket, és arra figyelmeztetnek, hogy pénzt vagy egyéb értéket semmilyen körülmények között ne adjunk át idegeneknek, még akkor sem, ha elnyerik a szimpátiánkat.
Ha mégis megtörtént a baj, akkor a következőket javasolják:
Azonnal szakítson meg minden kapcsolatot!
Ha tudja, mentse el a beszélgetések tartalmát!
Tegyen feljelentést a rendőrségen!
Jelezze a problémát azon a párkereső oldalon is, ahol a csalóval kapcsolatba került!
Ha megadta a banki adatait, azonnal értesítse a pénzintézetet!
A pszichológia felfedezései segíthetik az internetes csalókat abban, hogy becserkésszék az áldozatukat, és pénzt csikarjanak ki belőle. Ha elég precízen tartják magukat a pszichológia törvényeihez, akkor művelt, intelligens embereknél is sikert érhetnek el. Az alkalmazott trükkök egy külső szemlélő számára azonnal szemet szúrnak, belülről megélni a csalást azonban egészen más helyzet.
Lassú víz partot mos – talán ez a mondás írja le a legpontosabban, mi történik, amikor kiderül, hogy egy egyházi személy kiskorúakkal szemben szeméremsértő módon viselkedett. A botrányokat rendszerint nagy médiazaj kíséri, és ma már a gyanúba kerültek felfüggesztése is rutinszerűen megtörténik, de hiába: az egyházi és világi eljárások eredményét többnyire lehetetlen kideríteni. A HVG a közelmúlt botrányos ügyeiről kérdezte az illetékes szerveket.