Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az önmagáért beszél Pressman szerint, hogy egy szövetséges állam „semlegességi” politikájáról kellett beszélgetniük.
A NATO-szövetséges tagállamok Magyarországra akkreditált nagykövetei és védelmi attaséi szerdán az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövetségén találkoztak, hogy megvitassák a magyar kormány által nemrégiben bejelentett gazdasági „semlegesség” politikájának biztonsági vonatkozásait – írja közleményben az amerikai követség.
Hozzáteszik, David Pressman nagykövet elmondta, „Magyarország nemrégiben bejelentett gazdasági »semlegességi« politikája, valamint a Moszkvától és Pekingtől való növekvő függősége az Amerikai Egyesült Államok és az Euroatlanti szövetség biztonságpolitikájára is hatással van”. A diplomata nagyra értékelte a lehetőséget, hogy megvitathatták Magyarország új politikai irányvonalát a szövetségeseikkel, az pedig, hogy egy szövetséges állam „semlegességi” politikájáról szóló megbeszélés szükségessé vált, önmagáért beszél szerinte.
Orbán Viktor szeptember végén mutatta be az újrahasznosított semlegességi jelzővel ellátott gazdasági tervet, szerinte ugyanis az átalakuló világpolitikában nagyobb hangsúlyt kell fektetni az Európai Unió, így Magyarország versenyképességének fejlesztésére, erre azonban nem a blokkosodásban, hanem az “ideológiamentes” gazdaságpolitikában látja a megoldást. Arról, hogy mi hangzott el Orbán bejelentésében, itt számoltunk be, az elmondottakat pedig itt elemeztük hosszabban:
Néhány héttel ezelőtt Pressman már kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak, a Budapest Forumon tartott előadásában ugyanis arról beszélt, eddig a nyugati szövetségesek csak forgatták a szemüket a magyar intézkedésekre, de ideje ennek véget vetni. „A retorika már nemcsak szavakat jelent, hanem kijelöli a politikai cselekvés irányát, itt az ideje, hogy jobban figyeljünk rá” – mondta az Orbán-kormány kommunikációjáról.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.