A közösségi oldalára írta ki Sulyok Tamás köztársasági elnök, mit gondol a saját szerepéről a magyar nyilvánosságban.
A bejegyzését azzal kezdte, hogy számos kritikát kap, amiért nem foglal állást politikai kérdésekben vagy a közéletet megosztó témákban, majd úgy folytatta: „Leginkább azért, mert a mindenkori köztársasági elnök a magyarság egészét és egységét képviseli. A vélemények különbözősége a demokrácia alapja. A hangnemet viszont mi választjuk.”
Sulyok Tamás azután lett köztársasági elnök, hogy Novák Katalin februárban belebukott a kegyelmi ügybe. Ahogy korábban írtuk, a kormányfő vélhetően azért javasolta éppen az Alkotmánybíróság akkori elnökét a posztra, mert a Schmitt-, de főleg a Novák-fiaskó után biztonsági játékot akart játszani. Sulyok jóval kevésbé látható, mint az elődje, és a lehető legkevesebbet kommunikál kényes kérdésekben, elutasította ezt ez akkor, amikor Orbán Balázs 1956-ról szóló kijelentései vetettek hullámokat, de akkor is csak szűkszavúan reagált, amikor a Magyar Péter-féle Varga Judit-hangfelvételről kérdezték.
Ahogy alábbi cikkünkben írtuk, elfogadta az önállóságától megfosztott államfő szerepét:
Sulyok Tamás elfogadta az önállóságától megfosztott államfő szerepét. Üres frázisokkal, erőltetetten jópofáskodó videókkal tölti ki az államfői pozíció fideszes elődök által jelentéktelenné tett kereteit, ezzel maradéktalanul teljesítve, amivel Orbán Viktor megbízta.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.