Magyar szerint az előrehozott választás a Fidesznek is jó lenne
„Ha ön ugyanolyan gyáva, mint amilyen 2008-ban Gyurcsány volt, akkor a Fidesz is úgy fog járni, mint az egykori MSZP” – írta a Tisza Párt elnöke.
hvg.hu
„Miniszterelnök úr, remélem, a pálmafák árnyékában, két koktél között, az Arab-tenger partján sikerült végiggondolni a dolgokat” – így kezdi hétfői posztját Magyar Péter. „Emlékszik, amikor 2008-ban a maihoz hasonló gazdasági és morális válságban ön előrehozott választásokat követelt, de Gyurcsány Ferenc foggal-körömmel ragaszkodott a hatalomhoz?
Mára ön lett Gyurcsány Ferenc.
Legyen bátor, miniszterelnök úr, nézzen az emberek szemébe, és adja vissza a magyar emberek kezébe a döntés lehetőségét!” – írta.
Magyar újévi beszédében kezdett először kampányolni az előrehozott választások mellett, arról itt számoltunk be bővebben. Most úgy folytatta, hogy „az előrehozott választás nem csak az ország, hanem a Fidesz érdeke is. Ha most áprilisban megtörténik a választás, akkor van esélye rá, hogy a politikai közössége egyben marad, és ellenzékként legalább ellenőrző funkciót gyakorolhat.
Ha ön ugyanolyan gyáva, mint amilyen 2008-ban Gyurcsány volt, akkor a Fidesz is úgy fog járni, mint az egykori MSZP. Először szétesik, majd eltűnik a történelem süllyesztőjében.”
Magyar nem hagyta ki azt a ziccert sem, amelyet Orbán indiai utazása biztosít neki: „ha már épp Indiába vetette a jó sorsa, hogy több hétre itt hagyja a háborús veszélyhelyzetben lévő hazáját, engedje meg, hogy az egyik kedvenc idézetemet elküldjem önnek a kedvenc indiai politikusomtól, Mahatma Gandhitól: »először megtűrnek téged, később nevetnek rajtad, később harcolnak ellened, majd győzöl.« ui.: az indiai Kocsín városában a hírek szerint sok a zsebtolvaj. Legyen óvatos!”
Előbb csak feltételezés volt, hogy a kormány előrehozná a következő választást, majd Magyar Péter már követelte is ezt Orbántól, sőt, egyből kampányüzemmódot hirdetett. A kormányzat cáfol, de vajon milyen lehetőségei vannak, ha meggondolná magát? És érdeke lenne ilyet tenni?
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.