szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A kétgyerekes nő összeégett holttestét január végén találták meg, volt férje állítja, nem ő ölte meg és gyújtotta fel. Amennyiben bebizonyosodik ennek az ellenkezője, életfogytiglant is kaphat.

Letartóztatásban marad a 43 éves férfi, akit azzal gyanúsítanak, hogy megölte japán állampolgárságú volt feleségét egy budapesti lakásban – írja a 24.hu. A lap megkeresésére Szabó József, a Fővárosi Törvényszék szóvivője elmondta, hogy a bíróság június 6-ig hosszabbította meg az előre kitervelt emberöléssel gyanúsított férfi letartóztatását.

A 24.hu értesülései szerint a letartóztatásban lévő ír férfi elismerte, hogy rosszban volt gyerekei anyjával, de azt állította, hogy nem ő ölte meg. Ha bebizonyosodik a bűnössége, akár életfogytiglant is kaphat.

A kétgyerekes nő összeégett holttestét egy január végi lakástűz után találták meg az V. kerületben. A rendőrség először nem kezelte bűncselekményként a japán nő halálát, később viszont az ír állampolgárságú férjét nevezte meg gyanúsítottként

Kamerafelvételek alapján ugyanis azt állapították meg, hogy január 29-én álruhában ment be a nő lakásába, ahol több mint egy órát töltött el. Később, amikor újra visszatért, arról értesítette a hatóságokat, hogy tüzet észlelt a lakásban.

A nő korábban a rendőrségtől is kért segítséget zaklató férje miatt, de a hatóságok nem indítottak nyomozást. A férfi azt írta nőnek, hogy „fájdalmas, lassú halált fogsz halni”. A rendőrség ezután belső vizsgálatot indított. Később kiderült, hogy a nő a japán nagykövetségtől is megpróbált segítséget kérni, hiába.

„A lányom halott, hol az igazságszolgáltatás?” – a Kossuth térre vonultak a tűzben elhunyt édesanyáért tüntetők

A demonstráció a tragédia helyszínétől indult, és a Parlament előtt ért véget. Az eseményre főként női rendőröket vezényeltek ki a hatóságok, a résztvevők több százan voltak. Nem csak a japán anya tragédiája miatt vonultak: a magyar hatóságok rendre magukra hagyják a bántalmazott nőket, gyerekeket.

Az ügynek egy sajátos mellékszála volt, ahogyan a rendőrség kommunikálta a történteket. A nő ugyanis korábban már kapcsolatba lépett egy jogvédő egyesülettel és a történetét ismerők a Budapesti Rendőr-főkapitányság Facebook-oldalán hívták fel a figyelmet az ügy ellentmondásaira, erre azonban a rendőrség hivatalos profilja gúnyolódó kommentekben válaszolt. Az ezt követő felháborodás következtében később kénytelenek voltak hivatalosan bocsánatot kérni az eljárás miatt.

Később a rendőrség bejelentette, hogy az ügy miatt öt rendőrrel szemben indult fegyelmi eljárás, és bejelentették azt is, hogy egy évre visszamenőleg újravizsgálják a kapcsolati erőszak miatt tett feljelentéseket, valamint a megszüntetett nyomozásokat is.

Egy Dunába dobott telefonért búvárokat küldtek, a felgyújtott japán nőhöz meg egy járőrt sem

Miért van szükség időről időre egy tragédiára ahhoz, hogy a párkapcsolati erőszak ügyét komolyan vegye a politika, a társadalom? Az előzmények alapján a bántalmazott japán nő minapi halálát követő megrázkódtatás után sem várható érdemi változás.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!