EP-képviselők jönnek Magyarországra, hogy vizsgálják az alapvető jogok helyzetét
A képviselők az igazságszolgáltatás függetlenségét, a média szabadságát, a civil társadalom helyzetét és az LMBTQI-jogokat is megvizsgálják.
HVG
Európai parlamenti képviselőkből álló ötfős küldöttség utazik Magyarországra, hogy értékelje a demokrácia, a jogállamiság és az alapvető jogok terén történt legújabb fejleményeket.
Az EP közlése szerint a képviselők, akik április 14. és 16. között lesznek majd Magyarországon, az uniós értékek helyzetét fogják vizsgálni, többek között az igazságszolgáltatás függetlenségét, a média szabadságát, a tudományos szabadságot, az átláthatóságot és a korrupcióellenes intézkedéseket, a civil társadalom helyzetét, illetve az LMBTQI-emberek jogait.
Találkozni fognak a kormány képviselőivel, az Országgyűlés tagjaival, az igazságszolgáltatás, a független és helyi hatóságok, valamint a civil társadalom képviselőivel az összes érintett területről.
A küldöttség az Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottság képviselőiből áll:
Tineke Strik (Zöldek/EFA, Hollandia), a delegáció vezetője
Sophie Wilmes (Renew, Belgium)
Pernando Barrena Arza (Baloldal, Spanyolország)
Krzysztof Smiszek (S&D, Lengyelország)
Michal Wawrykiewicz (EPP, Lengyelország)
A delegáció arra összpontosít majd, milyen fejlemények történtek a demokráciával, a jogállamisággal és az alapvető jogokkal kapcsolatban Magyarországon azóta, hogy 2021-ben hasonló bizottság járt Budapesten. A közlemény szerint a delegáció következtetései információkkal szolgálnak az Európai Parlament folyamatban lévő erőfeszítéseihez a 2018-ban indított, a 7. cikk szerinti eljárással kapcsolatban. Ezt a demokratikus normák és alapértékek megsértése miatt indították.
Mik a legnagyobb tévhitek az anyagcserével kapcsolatban? Milyen tünetek jelezhetik a hormonháztartás problémáit? Hogyan védekezhetünk a káros környezeti hatások ellen, és miért hasznos a glükózmonitor? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.