Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Már múlt héten megszülethetett volna a döntés, de ekkor még egyik jelölt sem kapta meg a 22 tagú szenátustól a többséget.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem szenátusa többségi szavazással Farkas Gábor pályázatát támogatta az április 15-i rektorjelölt-választó ülésén – derül ki az intézmény közleményéből.
Másodjára futottak neki a szavazásnak, ugyanis egy hete Farkas Gábor zongoraművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője, Győriványi Ráth György karmester és Kelemen Barnabás hegedűművész, a Fesztivál Akadémia Budapest művészeti vezetője közül egyik jelölt sem kapta meg a többséget.
A közlemény szerint az egyetem a rektorválasztás eredményét először elküldi a fenntartó minisztériumnak, vagyis a Kulturális és Innovációs Minisztériumnak, amely dönt a vezetői megbízásról, majd Farkast Hankó Balázs tárcavezető ajánlására a köztársasági elnök nevezi ki.
Vigh Andrea rektor kinevezésének lejárta óta Kutnyánszky Csaba általános rektorhelyettes látta el a rektori feladatokat. A Kulturális és Innovációs Minisztérium eddig háromszor írta ki a rektori pályázatot. Az első botrányba fulladt, mert az akkori miniszter, Csák János Keller Andrást akarta átnyomni az egyetem tiltakozása ellenére, a másodikra pedig nem érkezett érvényes pályázat.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.