„Nem akarhatnak több ezer békés polgárt erővel szétkergetni” – politikai elemzők a betiltott Pride-ról
Mi lenne, ha a kormány csöndben kiszállna a csatából vagy épp ellenkezőleg, még jobban beleállna?
Bár hivatalosan az EP nem közli, milyen ügyben vizsgálják a mentelmi jog felfüggesztését, elképzelhető, hogy a bennfentes kereskedelem vádja áll a háttérben.
Megkaptam az illetékes magyar hatóságok kérelmét Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztésére – jelentette be hétfőn Roberta Metsola, az Európai Parlament (EP) elnöke. Hozzátette, a kérést továbbította az EP jogi szakbizottságának, ők mondanak majd véleményt az ügyről, végül a képviselő-testület szavaz az ügyben – vette észre a Telex.
Nem ez az első eset, hogy kezdeményezték Magyar Péter mentelmi jogának kikérését az Európai Parlamenttől: tavaly októberben a Legfőbb Ügyészség kérte ezt, amikor a vád szerint a Tisza elnöke egy szórakozóhelyen elvett mobiltelefont a Dunába dobott, de novemberben is érkezett kérelem a mentelmi joga felfüggesztésére.
Az Európai Parlament az ügyek tartalmáról, részleteiről nem nyilatkozik. Korábban azonban a Politico úgy értesült, a második eset háttere, hogy egy fideszes politikus perelné be Magyart rágalmazásért, de ezt hivatalosan azóta se erősítették meg. A szakbizottság januárban már tárgyalt a két esetről, a végleges döntés azonban hónapokat vehet igénybe.
Hivatalosan tehát a legfrissebb ügyről sem lehet tudni, milyen vád áll a háttérben, de elképzelhető, hogy a bennfentes kereskedelemről szóló vád vezetett ide. Bár Magyar azt állítja, nem követett el tőzsdei bűncselekményt és a kérdéses napon nem vett részvényt, a vádak miatt pedig jogi eszközökkel is fellép, az ügyet a Központi Nyomozó Főügyészség és a Magyar Nemzeti Bank is vizsgálja.
Mi lenne, ha a kormány csöndben kiszállna a csatából vagy épp ellenkezőleg, még jobban beleállna?
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Az OKSZ főtitkára szerint a kiskereskedőket hasonló ideológiai előítéletek sújtják, mint az 1960-as években.
Orbán korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a gazdaságot.