Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Habony Árpád egyik vagyonkezelő cége továbbra is veszteséges, a másik nyeresége egy év alatt a tizedére esett. A nagy profit, a 7 milliárdos osztalék máshonnan, a kaszinóbizniszből folyt be. Habony brit cégének tavalyi gazdálkodása egyelőre nem ismert.
Két vagyonkezelő cége is van a koronagondnokból lett nem hivatalos Fidesz-tanácsadó Habony Árpádnak, ám a 2024-es beszámolójukat elnézve egyiknél sem volt sikertörténet a tavalyi év – az egyik veszteséges, a másik profitja pedig összezsugorodott, ráadásul úgy tűnik, azt sem vette ki osztalékként. A két cég adatai:
A két cégben közös, hogy mindegyiknek Habony a kizárólagos, közvetlen tulajdonosa, egyiknek sincs egyetlen alkalmazottja sem, és egyik sem végez semmilyen saját tevékenységet, így értelemszerűen saját bevételük sem volt.
A Futurum Investments Zrt. 47,6 milliós veszteségéből nem is lehetett volna osztalékot felvenni. Ellenben az ENTER-TNMNT INVEST Zrt. termelt tavaly némi pluszt, bár ez csak a tizede az egy évvel korábbinak, 446,2 millió forint. Ennek oka, hogy 2023-hoz képest a pénzügyi műveletek bevételei tavaly a felére estek, míg az ezzel kapcsolatos kiadások a duplájára nőttek.
A két vagyonkezelő cég nem túl sikeres éve ellenére Habony nem panaszkodhat, mert más befektetése szépen fialt. Ahogy a HVG megírta, Garancsi István és Habony a közös kaszinócégükből, a Garinvest Projekt Zrt.-ből annak tavalyi, 13,5 milliárd forint nyereségét is jóval meghaladó összegű osztalékot, 21,4 milliárd forintot tudott kivenni: ebből egyharmad arányban, 7,1 milliárddal részesült Habony.
Amúgy a Futurum Investments Zrt. az a Habony-cég, amelyről a HVG írta meg, hogy közvetve 27,2 százaléknyi tulajdonrészt szerzett az Aero Vodochody cseh repülőgépgyártó vállalkozásban, amelyben korábban Szalay-Bobrovniczky Kristóf jelenlegi honvédelmi miniszternek is volt részesedése, de megvált tőle. A cseh cég amúgy éppen a napokban szállított a Honvédségnek néhány új repülőgépet:
Habonynak amúgy van egy külföldi cége is, a londoni Danube Business Consulting, ám annak még nem érhető el a friss, 2024-es mérlege. Emlékezetes, ennek volt ügyvezetője korábban a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnökének kinevezett Lánczi Tamás, akitől ezt a pozíciót a századvéges hátterű Losonci Gergely, a Fidesz korábbi EP-képviselőjelöltje vette át.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.