Kiengedhetik a börtönből a Prisztás-gyilkosság miatt elítélt férfit

H. István feltételesen hagyhatja el a fegyházat, ha a büntetés-végrehajtási bíró is úgy dönt.

  • HVG HVG
Kiengedhetik a börtönből a Prisztás-gyilkosság miatt elítélt férfit

Kiengedhetik a börtönből Portik Tamás egykori testőrét, aki a jogerős ítélet szerint főnöke parancsára 1996-ban fejbe lőtte Prisztás József vállalkozót – írja a Magyar Nemzet.

A 15 év fegyházra ítélt H. István feltételesen hagyhatja el a börtönt, erről a büntetés-végrehajtási bíró egy hónapon belül fog dönteni.

Prisztás József 1996-ban történt meggyilkolása ügyében a bíróság korábban jogerősen 15 év szabadságvesztéssel sújtotta felbujtóként Portik Tamást, továbbá elítélték tettesként H. Istvánt és bűnsegédként egy harmadik vádlottat. A jogerős ítélet szerint Prisztás József és Portik Tamás elszámolási vitába keveredett, ezért Portik elhatározta, hogy megöleti a milliárdost. A gyilkosságot a Fővárosi Ítélőtábla ítélete szerint Portik testőre, H. István hajtotta végre.

Hét éve volt fordulat az ügyben, amikor beismerte Prisztás József meggyilkolását Jozef Rohac. A bérgyilkos arról beszélt, hogy a megbízást az ukrán maffiától kapta, a dunaszerdahelyi bűnözői csoport közvetítésével, és a gyilkosságot 15 ezer márkáért hajtotta végre.

A perújítás során H. Istvánt Rohac vallomása miatt kiengedték a börtönből, azonban az ítélőtábla végül úgy döntött, hogy hiteltelen, amit Rohac elmondott, és H.-nak vissza kellett mennie a fegyházba.

Fülke: Kicsoda Portik Tamás, a 90-es évek alvilági Nagyfőnöke?

A rendszerváltás korabeli szervezett bűnözés kulcsszereplője hollywoodi szálakon ért fel az alvilág csúcsára. Ő Portik Tamás, akinek életéről és köreiről jelent meg Dezső András legújabb könyve, a Nagyfőnök. Közéleti podcastunkban kollégánk a kötet hátteréről és részleteiről mesélt, valamint elhoztunk egy fejezetet is ízelítőnek.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?