A 30. Budapest Pride-felvonulás, vagyis a Budapest Büszkeség Menete valószínűleg a korábbi években megszokottnál sokkal nagyobb visszhangot váltott ki, az IDEA Intézet felmérése szerint ugyanis a felnőtt népesség kétharmada (66 százalék) nemcsak hogy hallott az eseményről, de a médiában látott képeket, felvételeket is a rendezvényről, esetleg maga is résztvevője volt a menetnek. Hozzátették: a megkérdezettek további egynegyede (25 százalék) ugyancsak hallott valamit a felvonulásról, de konkrét információi nem nagyon voltak róla, nem látott róla felvételeket sem.
A felmérésből kiderült az is, hogy június végén, július elején jóval többen voltak azok, akik valamilyen szinten egyetértettek (50 százalék) a néhány nappal korábban lebonyolított felvonulás megrendezésével, mint amennyien határozottan vagy kevésbé határozottan, de ellenezték azt (33 százalék). Mindeközben voltak olyanok is, akiknek vegyes benyomásaik voltak, vagy egyáltalán nem tudtak állást foglalni (17 százalék).
Az eredmények azt mutatják: bár a 30. Budapest Pride az elmúlt évtizedek egyik legnagyobb tömegdemonstrációja volt, a rendezvény megítélése továbbra is jelentős mértékben megosztja a felnőtt népességet. Bár határozott többségben voltak a megrendezés támogatói, de még így is „csak” a teljes népesség fele állt egyértelműen az esemény mellé.
A felnőtt népesség háromnegyede maga is úgy látta július legelején, hogy a felvonulásra azért ment el a többség, hogy általában tiltakozzon az Orbán-kormány ellen (74 százalék), emellett kétharmaduk azzal is egyetértett, hogy a felvonulók célja az volt, hogy konkrétan a gyülekezési törvény szigorításával szemben fejezzék ki ellenérzéseiket a részvételükkel (67 százalék).
A Pride-felvonulással kapcsolatban több felmérés is született. A Népszava megbízásából a Publicus Intézet készített közvélemény-kutatást. Eszerint a rendezvényt támogatta a Tisza Párt szavazóinak 81 százaléka, a DK-szavazók 77 százaléka, a bizonytalanok 37 százaléka és a Fidesz-pártiak 8 százaléka. Ha a lakóhely szerinti megoszlást nézzük, akkor a fővárosban tízből hét válaszadó mondta azt, hogy inkább támogatják a felvonulást, a megyeszékhelyen élőknél 45 százalék ez az arány, a kisebb városokban és községekben pedig 40-40 százalék.
A kormányközeli Nézőpont Intézet kutatása szerint viszont a felnőtt népesség abszolút többsége támogatta az LMBTQ-közösség felvonulásának korlátozását a gyermekek védelmében.