Nem tervez CEU-vizsgálatot az Oktatási Hivatal
 

Nem tervez CEU-vizsgálatot az Oktatási Hivatal

Az Oktatási Hivatal (OH) közzétette a Magyarországon működő felsőoktatási intézmények vizsgálatának 2019-es ütemtervét, de a budapesti Közép-európai Egyetem (CEU) valamiért nem szerepel a listán.

hvg.hu hvg.hu

Csunderlik Péter: Mindenkihez!
 

Csunderlik Péter: Mindenkihez!

Kémregényt akarnak eladni történelemként azok, akik azt állítják, hogy a proletárdiktatúra kikiáltása 100 évvel ezelőtt csak külföldről finanszírozott ügynökök puccsa volt, amelyet senki sem támogatott. Vélemény.

Csunderlik Péter Csunderlik Péter




Amikor a közös ellenzék rést ütött a hatalom pajzsán
 

Amikor a közös ellenzék rést ütött a hatalom pajzsán

Harminc évvel ezelőtt az ellenzék számára hamar egyértelművé vált, hogy az állampárt hatalmát ellensúlyozó, egymást segítő koordináció elengedhetetlen. Megszületett az Ellenzéki Kerekasztal, ami egy idő után szögletessé változott. Az állampárt kénytelen volt egyenlő tárgyalófélként elfogadni az ellenzéket.

Tóth Richárd Tóth Richárd