Mely vidéki egyetemek fogadják a legtöbb hallgatót?
Pótfelvételi időszak: miben reménykednek a diákok?
A diákok 68 százaléka bízik benne, hogy az érettségi évében felvételt nyer az egyetemre, mindössze 3 százalékuk gondolja úgy, hogy egyáltalán nem lesz képes bejutni felsőoktatási intézménybe - derül ki a Felvételi Információs Szolgálat (FISZ) diákok körében végzett országos középiskolai kutatásából.
Megvannak a felsőoktatási ponthatárok
Este nyolc órakor nyilvánosságra hozták az idei felsőoktatási felvételi ponthatárokat, ezzel 96 ezer felvételiző sorsa dőlt el.
Felvételi ponthatárok 2008 - megkérdeztük a főszereplőket
Ma este jelennek meg a felvételi ponthatárok, aminek apropóján számos szakpolitikus és oktató nyilatkozott már a sajtónak a felvételi eljárásról. Ők azonban csak statiszták ebben a "drámában". Mi most az igazi főszereplőket, a diákokat kérdezzük a felvételiről, a kétszintű érettségiről, az új pontszámítási módszerről és az esélyekről.
Felvételi ponthatárok - 82 ezren bekerültek
Mintegy 82 ezren bekerültek valamelyik egyetemre, főiskolára a felsőoktatásba jelentkezett több mint 96 ezer diák közül - közölte Manherz Károly szakállamtitkár csütörtökön az idei ponthatárok nyilvánosságra hozatala előtt tartott fórumon, Budapesten.
Kétezerrel többen tanulhatnak a Miskolci Egyetemen
Kétezer diákkal több tanulhat a következő tanévben a Miskolci Egyetemen, az intézmény maximális hallgatói létszámra vonatkozó kérelmét ugyanis teljesítette az Oktatási Hivatal - írta pénteki számában az Észak-Magyarország.
Felvételi ponthatárok: állami férőhelyeket csoportosítottak át
Csaknem ezer államilag finanszírozott férőhelyet csoportosítottak át a felsőfokú szakképzés 12 500-as keretszámából, így több hallgatót lehetett felvenni az agrár, a gazdaságtudományi, a természettudományi, a műszaki képzésre és az egészségügyi szakterületre - közölte Manherz Károly felsőoktatási szakállamtitkár.
Mennyibe kerül egy diploma vidéken és a fővárosban?
Figyelünk a tandíjra, tudomásunk van az albérletek áráról, ehhez képest más költségtényezőket figyelmen kívül hagyunk pályaválasztáskor. De mennyibe kerül valóban egy diploma? Van-e különbség a vidéki és a fővárosi diákélet költségei között?