Kiberbiztonság: Meddig kell elkészülnie a kötelező auditnak?
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
A norvég tulajdonban lévő Yara Hungaria Kft. véglegesen leállítja Peremartonban a műtrágya gyártást, s ezzel 105 dolgozó munkahelye szűnik meg. A leépítést két lépcsőben hajtják végre - olvasható Veszprém megyei Napló online kiadásában.
A norvég ügyvezető igazgató, Olli-Matti Toivanen szerint "a döntés mögötti legfőbb indok az elhúzódó pénzügyi válság, amely mélyen érintette a Peremartonban gyártott termékek iránti globális keresletet". Az ügyvezető közölte azt is, hogy a gyár lényegében már tavaly októberben leállt, ám most a termelés végleges megszüntetéséről döntöttek.
A Yara Hungária Kft. Magyarországon és a környező piacokon továbbra is jelen kíván lenni, ezért a cég megtartja az értékesítő munkatársait és az értékesítést támogató szervezetét.
A kiberbiztonsági követelmények teljesítése érdekében további fél év felkészülési időt kaptak az érintett szervezetek.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.