Ki tanítja a bevándorlók gyermekeit?

A magyar iskolákban egyelőre még gyerekcipőben jár a bevándorló gyerekekkel való foglalkozás. Noha a külföldi diákok száma egyre nő, még mindig sokszor a tanár jó szándékán, szociális érzékenységén múlik a kulturális különbségekből adódó problémák megoldása. A Menedék – Migránsokat Segítő Egyesület akkreditált továbbképzéssel készíti fel a pedagógusokat a speciális helyzetre.

  • unknown unknown
Ki tanítja a bevándorlók gyermekeit?

Budapesten 12-13 ezer külföldi gyerek tanul az iskolákban és számuk egyre nő. Ugyan 70-80 százalékuk határon túli magyar, így beilleszkedésük kevesebb "gondot" okoz, de szép számmal akadnak köztük a környező országok nem magyar anyanyelvű lakói vagy távol-keletről érkezettek is.

„A rendszerváltás óta folyamatosan érkeznek külföldiek Magyarországra, a külföldi, tankötelezett gyerekek jelenléte a magyar közoktatási intézményekben egyre gyakoribb. Azt tapasztaljuk, hogy az intézményvezetők, pedagógusok az ebből adódó speciális feladatokkal egyedül küzdenek”- mondja Medjesi Anna, a program koordinátora.

A cikk folytatását az Eduline-on olvashatja.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?