Milyen juttatások adhatók a munkavállalóknak a nyári pihenés finanszírozására?
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Sorozatos szakszervezet ellenes magatartása miatt egymillió forint bírságot kell fizetnie a Hankooknak – határozott másodfokon az Országos Munkavédelmi és Munkaügyi Főfelügyelőség (OMMF).
A cégnél tapasztalt törvénysértésekről korábban az ágazat érdekvédője, a vegyipari szakszervezet tett bejelentést, amelyet az OMMF Közép-dunántúli Munkaügyi Felügyelősége egy korábbi vizsgálat alapján megalapozottnak talált. A Hankook fellebbezett, keresetét azonban a másodfokú hatóság megalapozatlannak találta, és megerősítette: az érdekvédelmi munkához szükséges feltételek biztosításáról – is – szóló törvényt minden munkaadónak kötelező betartania.
A Hankook Tire Magyarország Kft. egyike azoknak a cégeknek, amelyek nem veszik komolyan, sőt törvénysértő módon, sorozatosan akadályozzák a szakszervezet munkáját - áll a közleményben. Az OMMF határozatának indoklása szerint a cég „nem biztosította a választott szakszervezeti tisztséget betöltő munkavállaló munkahelyre történő belépési jogosultságát”, a helyiség- és a helyben szokásos információs csatornák használati jogát, és nem tartotta be az érdekképviseleti tisztségviselők munkaidő-kedvezményének pénzbeli megváltására vonatkozó rendelkezéseket.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Figyelembe kell venni azokat a feltételeket, amelyekkel mind a kiküldött, mind a társaság megfelel az adózási és számviteli előírásoknak, a rendeltetésszerű joggyakorlás elvéből következő elvárásoknak.
A magyar mesterségesintelligencia-szuverenitás irreális, a kis országok szűk szakterületi MI-fejlesztésekben lehetnek sikeresek. A kormány most már mintha tényleg komolyan venné az MI-t, de a politikai klíma (bevándorlásellenesség, keresztény fundamentalizmus, elszigetelődés az EU-tól) aligha kedvez egy alapjaiban nemzetközi iparág fejlesztésének. Ahogy a kormánystruktúra instabilitása sem.
Újabb fotót hozott a független országgyűlési képviselő.