Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Az Ericsson Magyarország 150 magasan képezett munkatárssal bővíti magyarországi bázisát, s így a nyárra 1 650-re nő az itteni alkalmazottak száma.
Tavaly év végén mintegy ezren dolgoztak a társaságnál a kutatás-fejlesztés területén. Az Ericsson azért is fejleszti itteni tevékenységét, mert itt minőségi munkaerőt talál. Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter csütörtökön Budapesten az Ericsson sajtótájékoztatóján elmondta, a társaság kiemelten fontos szereplője a magyar gazdasági életnek. Hosszú évek óta jelen van itt és meghatározó szereplője annak a telekommunikációs iparágnak, amely növeli a magyar gazdaság és társadalom versenyképességét. A miniszter szerint az Ericsson tervei összevágnak a kormány gazdaságfejlesztési elképzeléseivel. Úgy vélte érdemes ide olyan erőforrásokat hozni, amit nem lehet "egyszerűen becsomagolni és elvinni". Hozzátette, a kormány partnerként kezeli az Ericssont, s nagyon fontos, hogy minél több ehhez hasonló üzleti döntés szülessen.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.