Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Idén két lépcsőben nőnek a közalkalmazotti bérek, júniusban 8 százalékkal, októberben vagy novemberben pedig 7 százalékkal – közölte Victor Ponta kijelölt miniszterelnök. Ehhez Florin Georgescu pénzügyminiszter-jelöltnek 0,35 százalékos éves deficitcélt kellett kialkudnia Románia hitelezőivel.
Június 1-jétől 8 százalékkal nagyobb fizetést kapnak a közalkalmazotti – szögezte le Victor Ponta hétfőn, miután találkozott a Nemzetközi Valutaalap, a Világbank és az Európai Bizottság küldöttségével. A kijelölt kormányfő hozzátette: a 15 százalékig hátralevő bérnövekedés októberben vagy novemberben történik majd, a gazdasági helyzet függvényében. A béreket 15 százalékkal kellene növelni ahhoz, hogy ismét elérjék a 2010-es szintet, amikor 25 százalékkal csökkentették a fizetéseket a közszférában.
Ponta azt is elmondta, hogy a béremelés úgy lehetséges, hogy Románia újratárgyalta nemzetközi hitelezőivel az idei éves deficitcélt. Florin Georgescu pénzügyminiszter-jelölt abban állapodott meg a küldöttséggel, hogy Románia idei éves deficitcélja a GDP 2,25 százaléka lesz, azaz 0,35 százalékkal magasabb az eddigi szintnél. Pointa hozzátette: a deficitcél semmiképpen nem fogja meghaladni a 3 százalékot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.