Kiderült, kik az év legvonzóbb munkáltatói
A dolgozók többségének továbbra is az anyagi-erkölcsi elismerés a fontos – derül ki a Munkáltatói Márka Kutatásban, amelyben 14 ezren vettek részt.
Az Aon Hewitt és az AIESEC idén is kíváncsi volt arra, mik a hallgatók, pályakezdők és a tapasztalt munkavállalók elvárásai, és a vállalatokról alkotott igényei. A Legvonzóbb Munkáltatók felmérésben 14 ezren vettek részt, a válaszadók között 4200 pályakezdő és 9800 munkavállaló volt, akik 243 vállalatot értékeltek.
1. Audi Hungaria Motor Kft.
2. Mercedes Benz Manufacturing Hungary
3. MOL Group
4. Microsoft Magyarország
5. Nestlé Hungária Kft.
6. Coca-Cola HBC Magyarország Kft.
7. Bosch csoport
8. Richter Gedeon
9. IKEA
10. IBM Magyarország Kft.
10. L'Oréal Magyarország Kft.
A kutatás eredményei szerint a pályakezdők a tapasztalatokhoz képest gyakrabban hagyatkoznak az állásbörzékre, céglátogatásokra, egyetemi karrierirodákra és tanáraik véleményére, ha egy munkáltatóról szeretnének többet megtudni. A tapasztaltak viszont nagyobb arányban részesítik előnyben az állásportálok, az adott cégnél dolgozók véleményét, illetve a saját tapasztalatukat, de a sajtóhírekre is jobban támaszkodnak.
Mitől ideális a munkahely?
Az elmúlt évek eredeményeihez képest nincs változás az ideális munkahelyek jellemzőiben. A válaszadók túlnyomó többsége számára továbbra is egyértelműen az anyagi-erkölcsi elismerés a legfontosabb szempont, amit a munkáltató stabilitása, hosszú távú megbízhatósága követ, és csak ezután következik a jó munkahelyi légkör.
A diplomás munkavállalók számára a stabilitás és a munkahely megközelíthetősége kevésbé játszanak szerepet, hangsúlyosabbak viszont az előrelépési lehetőségek, a szakmai fejlődési lehetőségek, a nemzetközi háttér és az innovativitás. A válaszadók szakmájuktól függetlenül a biztos megélhetést, a folyamatos fejlődés lehetőségét és változatos, érdekes feladatokat szeretnének találni az ideális munkahelyen.
Ők a legmagabiztosabbak
Az IT-sok a legmagabiztosabbak az álláskeresési lehetőségeikkel kapcsolatban, őket követik a mérnökök és a vegyészek. Azok a szakmák, ahol 2013-ban kifejezetten tartanak az álláskereséstől: a vendéglátás, az idegenforgalom, a kereskedelem, a beszerzés és az oktatás, de az adminisztratív munkakörökben sem érzik magukat könnyű helyzetben az álláskeresők.