Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Mol gyorsan eladná egy szibériai olajmező 49 százalékát a horvát INA-nak – írja a Poslovni Dnevnik című zágrábi gazdasági napilapra hivatkozva a Kitekintő.
A lap úgy tudja, hogy az INA 50 millió dollárért (10 milliárd forint) közel 49 százalékos részesedést vásárol a Mol szibériai olajmezőjében. Az újság szerint az olajmezőn még mintegy 6 millió hordó olajat lehet kitermelni - írja a Kitenkintő.
A kutatások szerint azonban további 26 milliót rejthet a föld. Jelenleg napi 550-600 hordó olajat termelnek ki. Egyelőre egyik fél sem erősítette meg a lap értesüléseit, ahogyan azt sem, hogy a Mol miért akarja eladni szibériai olajmezejét, amelyet felügyelő céget még korábban a Jukosz orosz vállalattal közösen alapított.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.