szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A gyeden lévő kismama bére nem emelkedett egykori munkatársaiéhoz hasonlóan. Most közös megegyezéssel távozik a cégtől, de az elmúlt öt évre kapott béremeléssel nem elégedett. Mit tehet? Olvasónk kérdésére az Adózóna munkajogásza, Horváth Linda válaszol.

Közös megegyezéssel megszüntettük munkaviszonyomat 2010.12.31-gyel. Meg is egyeztünk a végösszegben, viszont én nagyon alacsonynak tartom a béremelésemet, amit kaptam, gyedről visszatérve. 2000.11.13-tól dolgoztam a cégnél. 2005 májustól eljöttem terhesen táppénzre, majd azóta született 3 gyermekem. Most a gyedről lemondva mentem vissza, amikor is közölték, hogy nem tudnak visszavenni a volt munkakörömbe, ugyanakkor tudnak ajánlani egy állást, fele fizetésért.

Természetesen ezt nem fogadtam el és a bejárás is messze lett volna, még akkor is, ha eredeti munkakörömet visszakaptam volna, mert közben 70 km-t költöztünk. Így elfogadtam a közös megegyezéssel történő megszüntetést és a kínált bruttó összeget. 2000 óta, amíg ott dolgoztam, 100 ezer forinttal kezdtem és 250 ezer forinttal jöttem el. Vagyis az 5 év alatt 150 ezer forintot emelkedett a fizetésem. Most, amikor szeptemberben bementem, közölték, hogy 250 ezer forintról 299 ezer forintra emelkedett a bérem, holott hallomásból tudom, hogy a kolléganőimnek azért ettől jóval magasabb a fizetésük, annak is, aki az én helyemen van. Mit tudok tenni? Nagyon fontos lenne a válasza, mert 3 pici gyermeket nevelek egyedül.

Sajnos, amennyiben a közös megegyezést már aláírta azon csak szintén egy újabb közös megállapodással lehetne módosítani, amibe munkáltatója várhatóan nem fog belemenni. Minden ilyen kérdést még a megállapodás aláírása előtt kell átgondolni. Nagyon fontos lenne, hogy addig ne írjon alá semmit máskor, amíg a részleteket és az Önt megillető jogosultságokat hozzáértővel részletesen le nem egyeztettte.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!