Öt éve nem volt ilyen: Nyereséges a Chrysler

Majd öt év óta először nyereséget könyvelhetett el a harmadik számú amerikai autógyártó, a Chrysler.

  • ecoline.hu ecoline.hu
Öt éve nem volt ilyen: Nyereséges a Chrysler

Majd öt év óta először nyereséget könyvelhetett el a harmadik számú amerikai autógyártó, a Chrysler. A vállalat első negyedéves adózott profitja ráadásul a várakozásokat is meghaladta: a 116 millió dolláros többlet 20 millióval magasabb a Bloomberg elemzői konszenzusánál.

A társaság utoljára 2006 második negyedévében mutatott ki nyereséget, azóta azonban olyan mértékű adósságot halmozott fel, hogy 2009-ben a jelentős összegű kormányzati mentőcsomag ellenére is csődvédelembe menekült. A cég átszervezése óta az eredmény folyamatosan javul, nyereségnek azonban most először örülhetnek a vállalatnál, amely a 2010-es esztendő hasonló időszakában, még 197 milliós veszteséggel zárt.

Az eredmény javulása elsősorban a forgalom megugrásának köszönhető. A Chrysler – amelynek legnagyobb tulajdonosa immár az olasz Fiat – 35 százalékkal 13,1 milliárd dollárra növelte árbevételét. A legnagyobb márkák közül a Jeep amerikai értékesítése 34, míg a Dodge-é 28 százalékkal nőtt.

Nagy valószínűség szerint egyébként a Chrysler többségi tulajdona hamarosan a Fiathoz kerül, a torinói cég ugyanis jelezte, hogy a második negyedévben egy opciós szerződésnek köszönhetően újabb 16 százalékkal növeli részesedését az amerikai gyártóban, év végére pedig szeretnék elérni az 51 százalékos tulajdonhányadot.

Ecoline

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?