Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Majd öt év óta először nyereséget könyvelhetett el a harmadik számú amerikai autógyártó, a Chrysler.
Majd öt év óta először nyereséget könyvelhetett el a harmadik számú amerikai autógyártó, a Chrysler. A vállalat első negyedéves adózott profitja ráadásul a várakozásokat is meghaladta: a 116 millió dolláros többlet 20 millióval magasabb a Bloomberg elemzői konszenzusánál.
A társaság utoljára 2006 második negyedévében mutatott ki nyereséget, azóta azonban olyan mértékű adósságot halmozott fel, hogy 2009-ben a jelentős összegű kormányzati mentőcsomag ellenére is csődvédelembe menekült. A cég átszervezése óta az eredmény folyamatosan javul, nyereségnek azonban most először örülhetnek a vállalatnál, amely a 2010-es esztendő hasonló időszakában, még 197 milliós veszteséggel zárt.
Az eredmény javulása elsősorban a forgalom megugrásának köszönhető. A Chrysler – amelynek legnagyobb tulajdonosa immár az olasz Fiat – 35 százalékkal 13,1 milliárd dollárra növelte árbevételét. A legnagyobb márkák közül a Jeep amerikai értékesítése 34, míg a Dodge-é 28 százalékkal nőtt.
Nagy valószínűség szerint egyébként a Chrysler többségi tulajdona hamarosan a Fiathoz kerül, a torinói cég ugyanis jelezte, hogy a második negyedévben egy opciós szerződésnek köszönhetően újabb 16 százalékkal növeli részesedését az amerikai gyártóban, év végére pedig szeretnék elérni az 51 százalékos tulajdonhányadot.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Chuck Palahniuk 2023-as regénye, a Nem tart örökké már magyarul is olvasható, és választ ígér arra, miért halt meg Marilyn Monroe vagy Kurt Cobain. A művet tizennyolc éves kor alatt semmiképp sem ajánlanák – kritikusunk még fölötte se.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.