Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Majd öt év óta először nyereséget könyvelhetett el a harmadik számú amerikai autógyártó, a Chrysler.
Majd öt év óta először nyereséget könyvelhetett el a harmadik számú amerikai autógyártó, a Chrysler. A vállalat első negyedéves adózott profitja ráadásul a várakozásokat is meghaladta: a 116 millió dolláros többlet 20 millióval magasabb a Bloomberg elemzői konszenzusánál.
A társaság utoljára 2006 második negyedévében mutatott ki nyereséget, azóta azonban olyan mértékű adósságot halmozott fel, hogy 2009-ben a jelentős összegű kormányzati mentőcsomag ellenére is csődvédelembe menekült. A cég átszervezése óta az eredmény folyamatosan javul, nyereségnek azonban most először örülhetnek a vállalatnál, amely a 2010-es esztendő hasonló időszakában, még 197 milliós veszteséggel zárt.
Az eredmény javulása elsősorban a forgalom megugrásának köszönhető. A Chrysler – amelynek legnagyobb tulajdonosa immár az olasz Fiat – 35 százalékkal 13,1 milliárd dollárra növelte árbevételét. A legnagyobb márkák közül a Jeep amerikai értékesítése 34, míg a Dodge-é 28 százalékkal nőtt.
Nagy valószínűség szerint egyébként a Chrysler többségi tulajdona hamarosan a Fiathoz kerül, a torinói cég ugyanis jelezte, hogy a második negyedévben egy opciós szerződésnek köszönhetően újabb 16 százalékkal növeli részesedését az amerikai gyártóban, év végére pedig szeretnék elérni az 51 százalékos tulajdonhányadot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.