szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

December elsejétől lehet kereskedni a Budapesti Értéktőzsdén az Optisoft Nyrt. részvényeivel, miután az egészségügyi és más humáncélú informatikai rendszereket fejlesztő cég bevezetési kérelmét hétfőn jóváhagyta a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) - közölte a társaság kedden.

A mintegy egymilliárd forintos saját tőkével rendelkező társaság tőzsdei bevezetését az Equilor Befektetési Zrt. végzi: ennek során a kibocsátó 215.700 darab, 1.000 forint névértékű névre szóló törzsrészvénye kerül a BÉT "B" kategóriájába. A közleményben az Optisoft emlékeztet: az Equilor nemrégiben már sikeres kötvénykibocsátással működött közre az Optisoft fejlődésében, szeptember végén 350 millió forint értékben történt jegyzés a 10 éves futamidejű kötvényeire. 

A közlemény szerint a magyar tulajdonú IT-cég eddigi három üzletágát kívánja megerősíteni egy újabb területtel, amelynél a tőzsdei jelenléttel járó előnyöknek komoly hozzáadott értéket tulajdonítanak. "A transzparencia, a tőzsdei jelenléthez kapcsolódó respekt, és nem utolsósorban a későbbi forrásbevonás lehetősége fontos tényezők lesznek a magyar egészségügy modernizálását célzó informatikai megbízásaink elnyerésében és kivitelezésében" - idézi a közlemény Semerédy Pétert, az Optisoft igazgatótanácsának elnökét.

Stiller Ákos

A több mint két évtizedes múltra visszatekintő budapesti IT-cég jelentős szereplő volt a magyarországi kettős szintű bankrendszer infrastrukturális kialakításában. A társaság munkatársai a létrejött kereskedelmi bankok legjelentősebb szereplőinél folytattak szoftverfejlesztési és rendszerbevezetési munkákat, majd 1990-től ezeket a munkákat az Optisoft keretében látták el. Ennek során nevükhöz köthető például az Országos Kereskedelmi és Hitelbank (OKHB), a Dunabank, a Postabank, és az IBUSZ Bank szoftverrel való ellátása; az OKHB esetében a 80 bankfiók induláskori rendszerének szállítása, a Dunabanknál pedig az első magyarországi bankkártya bevezetése - olvasható a közleményben. Emellett az Optisoft dolgozta ki a takarékszövetkezetek teljes körű informatikai rendszerét, közte a bankkártya-rendszert is.

A kilencvenes évek második felében a kialakulófélben lévő nyugdíj-, egészség- valamint önsegélyező pénztári rendszerek fejlesztése képezte az Optisoft fő bevételi forrását, melyhez pozitívan járult hozzá a cég akvizíciós tevékenysége is: 1994-ben a Flexnet Kft-t vásárolták meg, 2005-ben pedig a Credit Suisse Pénztárszolgáltató Kft-t. 

Az Optisoft nemrégiben hosszú távú együttműködés céljából írt alá szándéknyilatkozatot a magyar egészségügyben tevékenykedő olyan vezető vállalatokkal, mint a magyarországi kórházi géppark területén piacvezető magyar tulajdonú szállító, a MEDICOR Elektronika Zrt., a százezres ügyfélkörrel rendelkező TEMPO Egészségpénztár, a főváros legsokoldalúbban felszerelt diagnosztikai magánrendelője, a Kék Lagúna Egészségközpont, és a több szakterület orvosait tömörítő Közép-Kelet-Európai Rekreációs Társaság.

Az Optisoft mérleg szerinti eredménye 2010-ben 80,4 millió forint volt, amely növekedést jelent a 2009-es 73,1 milliós eredményhez képest. Az értékesítés nettó árbevétele 396,5 millió forint volt tavaly, szemben a megelőző évi 581,2 millió forintos bevétellel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!