Huszonnyolcmilliós forgalommal a Ryanair leverte az Alitaliát

A Ryanair Olaszország legnagyobb forgalmú légitársaságává lépett elő tavaly, utasszámban az olasz Alitaliát is megelőzte.

  • MTI MTI
Huszonnyolcmilliós forgalommal a Ryanair leverte az Alitaliát

Huszonnyolcmillió-százezer utas választotta 2011-ben a Ryanair járatait az Olaszországba érkező vagy innen induló repülőutakhoz - mondta el Melisa Corrigan, az ír légitársaság kereskedelmi és marketing igazgatója Milánóban kedden sajtótájékoztatón.

Az Alitalia a második helyezést tudta csak elérni huszonöt millió utassal. Ez az első alkalom, hogy az olasz légitársaságot megelőzi a fapados konkurencia.

AP

A Ryanair tavalyi forgalma húsz százalékkal emelkedett 2010-hez képest. "Olaszország az egyik legjelentősebb piacunknak számít. Nálunk az átlagos jegyár negyven euró, az Alitaliánál száznegyven" - hangsúlyozta Corrigan. Bejelentette, hogy idén nyártól további 54 olaszországi járatot indítanak tizenhat itáliai repülőtérről. A ciampinói repülőtérről induló Róma-Budapest és a bergamói Orio al Serio-Budapest járat pedig a piacról kiesett Malév helyébe lépve már februártól megindult.  A Ryanair 1998 óta van jelen az olaszországi légi közlekedésben. Huszonkét olasz repülőtért érintve összesen 390 járatot működtet, ezekből 61 olasz belföldi járat. Az utóbbi tizennégy év alatt a Ryanairnek több mint 140 millió olaszországi utasa volt.

A Michael O'Leary alapította társaságot Olaszországban adókerülés vádja érte, miután az Orio al Seriót érintő járatain dolgozó olaszokat az ír munkavállalási szabályok szerint alkalmazza. "A repülőgépek az Írországban bejegyzett Ryanair tulajdonai, ezért a dolgozók esetében is az ír törvényeket alkalmazzuk" - szögezte le Corrigan. 

 

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.