Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A Futureal 2 Global Származtatott Alap 12 millió eurós befektetéssel a svájci tőzsdén jegyzett, magántőke alapokba fektető Castle Private Equity A.G. (CPE) negyedik legnagyobb részvényese lett.
A Finext Befektetési Alapkezelő által kezelt, globálisan diverzifikált befektetési alap 2009 januárja óta építette fel e részesedését, amikor a részvények ára 3 svájci frank körül volt, szemben a mai 11 frankkal, illetve a Finext által javaslatainak megvalósítása esetén a következő 5 évben várt 20 frank részvényenkénti kifizetéssel.
A hazai alapkezelő aktív részvényesként több javaslatot tett a CPE vezetőségének a részvényesi érték növelése érdekében, beleértve egy jelentős részvény-visszavásárlási program kezdeményezését is. „A közelmúltban további befektetők megjelenésével korábbi kezdeményezéseink új lendületet kaptak és néhány napja a CPE igazgatósága végül azt az általunk is támogatott javaslatot tette, hogy a társaság szüntesse meg az aktív befektetési tevékenységet és a meglévő befektetéseinek realizálásából származó bevételt egy részvény-visszavásárlási program keretében jutassa vissza befektetőinek” – mondta Futó Gábor az Futureal / Finext csoport elnöke.
Futureal 2 Global Származtatott Alap egy globálisan diverzifikált vagyonkezelő alap, amely szinte minden fontosabb eszközosztályban jelen van, és amelynek befektetési stratégiája nagyban hasonlít a Harvard Egyetem vagyonkezelő alapjának stratégiájához. Az alap 2008. júliusi indulása óta, a világgazdasági válság ellenére - érdemi tőkeáttétel nélkül - több mint 20 százalékos éves hozamot realizált, így az egyik legjobban teljesítő hazai alap.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.