Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Kiemelkedő növekedést produkált mind az EBITDA-szintű, mind a nettó eredménysoron 2012 első negyedévében az Alteo energetikai csoport. Az Alteo idén további jelentős növekedést tervez, már a közeljövőben sor kerülhet újabb akvizíciókra a megújulószektorban. A növekedési stratégia megvalósítását a tervek szerint akár már az idén tőzsdei tőkebevonás segítheti.
A növekedési stratégia megvalósítását – a tavaly őszi, illetve idén év eleji sikeres, összesen 1 milliárd forintos kötvénykibocsátás után – tőzsdei tőkebevonás támogathatja – akár már az idén. „Az Alteo stratégiája a kezdetektől fogva a kiegyensúlyozott, diverzifikált, ugyanakkor dinamikus növekedés, amely egyszerre épít zöldmezős fejlesztésekre és rentábilis projektek piaci akvizíciójára. Ezt a stratégiát kívánjuk a jövőben is követni. Az ehhez szükséges források bevonásának módja és időzítése részben külső tényezők függvénye, azt ugyanakkor az idén mindenképpen szeretnénk elérni, hogy az Alteo úgy cégméret, mint nyereségesség tekintetében készen álljon akár egy tőzsdei részvénykibocsátásra is” – hangsúlyozta ifj. Chikán Attila.
Kiemelkedő ütemű növekedést produkált eredményességben az év első három hónapjában az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. A tőzsdén jegyzett energetikai csoport idei első negyedéves gyorsjelentése szerint 168 millió forint nettó nyereséget ért el, ami 109 százalékos növekedés a bázisidőszak 80 milliós eredményéhez képest.
A befektetők által egyik legfontosabb eredménymutatónak tartott EBITDA-szintű nyereség 54 százalékkal nőtt, 257 millió forintot tett ki 2012 első három hónapjában a tavaly első negyedévi 167 millió forinttal szemben. A csoport dinamizmusa az árbevételben is tetten érhető – az 1,77 milliárd forintos árbevétel 6,4 százalékos bővülés a 2011 első három hónapjában produkált 1,66 milliárd forinthoz képest.
A társaság az első negyedévben is erősítette megújuló portfólióját. „Különösen eredményesek a depóniagázas erőműveink, amelyek magas rendelkezésre állás és stabil nyereségesség mellett üzemelnek” – fejtette ki ifj. Chikán Attila. Az előttünk álló időszak további dinamikus növekedést hozhat e téren, hiszen több megújulóprojekt már akvizícióközeli fázisba ért.
„Jelenleg elsősorban időjárásfüggő, ezen belül is szél- és naperőműveket, illetve meglévő jelentős tapasztalatunkra építve megújulógázos-projekteket szeretnénk vásárolni – Magyarországon és külföldön egyaránt” – hangsúlyozta az akvizíciós irányokkal kapcsolatban ifj. Chikán Attila, az Alteo vezérigazgatója.
Jelentős bővülést ért el a csoport az energiaszolgáltatások területén is, elsősorban is a fogyasztói portfólióját tekintve tavaly mintegy 20 százalékkal bővülő villamosenergia-kereskedelmi üzletágnak köszönhetően, de sikerként értékelhető a gázkereskedelmi engedély februári megszerzése, illetve az energiahatékonysági szolgáltatások üzletág elindítása is.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.