Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Állítólag felszámolja magyarországi cégét a Pharmavit felvásárlásával a magyar piacra 1996-ban belépő Bristol-Myers Squibb amerikai gyógyszeripari vállalat – közölte az mmonline.hu.
Az innovatív gyógyszerfejlesztéssel és -forgalmazással foglalkozó amerikai Bristol-Myers Squibb még a tavasszal kivonulhat a magyar piacról – értesült az mmonline.hu.
A portál szerint a teljes egészében az amerikai anyacég tulajdonában lévő Bristol-Myers Squibb Gyógyszer-kereskedelmi Kft. hazánkban klinikai kutatásokkal és gyógyszerforgalmazásokkal foglalkozik. A társaság 2011-ben 6,7 milliárd forintos árbevételt ért el, félmilliárd forintos veszteség mellett.
A Bristol-Meyers 1996-ban vásárolta fel a Pharmavitot és 1997-ben vette fel a jelenlegi elnevezését. A társaság 2002 óta nem folytat gyártási tevékenységet Magyarországon, a cég beszámolója szerint 2011-ben 48 szellemi foglalkozású alkalmazottjuk volt.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.