szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Megkezdődött és március 22-ig tart az Altera Vagyonkezelő Nyrt. törzsrészvényeinek nyilvános forgalomba hozatali eljárása. A társaság harminckét tulajdonos-alapítója várhatóan aktívan részt vesz a nyilvános kibocsátásban, hiszen előzetes, és nem hivatalos visszajelzéseik alapján minimum megduplázzák korábbi befektetéseik összegét.

A befektetési modell

„Portfóliónk egy dinamikus és egy konzervatív részből áll. A két rész közötti arányt, illetve a portfólió tartalmát folyamatosan aktualizáljuk a piaci viszonyoknak megfelelően, öt külön-külön is válságálló stratégiát kombinálva. A tradicionális befektetési stratégiákkal összehasonlításban ez a módszertan egyedülálló. Az Altera Hibrid Modell lényege, hogy folyamatosan váltogat az adott piaci helyzetnek megfelelő stratégiák között, illetve egyszerre többet is alkalmaz, szemben a hasonló társaságok sokszor éveken át egy stratégiát követő magatartásával” – foglalta össze Szabó Barnabás.

Az Altera Vagyonkezelő Nyrt. új törzsrészvényeinek nyilvános forgalomba hozatalára 2013. március 4. és 22. között kerül sor. A jegyzési időszakra az Altera Igazgatósága a részvényenkénti kibocsátási árat 2250 forintban határozta meg (a tájékoztatóban korábban részvényenkénti 2000–2400 forintos sávot határoztak meg).

„A ma kezdődő nyilvános jegyzési eljárás az első, és legfontosabb lépés azon az úton, melynek során a régió egyik meghatározó vagyonkezelő társaságává kívánunk válni. A jegyzés végére az Altera Nyrt. tőkéje akár megtízszereződhet, amellyel még jobban kiaknázhatjuk a befektetési stratégiánkban rejlő lehetőségeket” – nyilatkozta Szabó Barnabás, az igazgatóság elnöke.

A jegyzési idő alatt a befektetők legalább 500 törzsrészvényt jegyezhetnek, azaz a jegyzőnként befektethető legkisebb összeg 1,125 millió forint. A kibocsátandó részvények száma minimálisan 200 ezer, legfeljebb 1,25 millió lehet, így az Altera a nyilvános forgalomba hozatal során várhatóan 400 millió és 3 milliárd forint közötti tőkéhez jut, amelyet teljes egészében tőkeemelésre használ majd fel. 

Annak érdekében, hogy erősítsék a részvény iránti bizalmat és a BÉT-re történő bevezetés után az árfolyam stabilitását növeljék, az Altera igazgatóságának és felügyelő bizottságának tagjai két hónapos részvényértékesítési moratóriumot is vállaltak. Az igazgatóság várakozásai szerint a 2012 januárjában 200 millió forint saját tőkével megalapított Altera részvények nyilvános jegyzése az elmúlt évek egyik legnagyobb részvénykibocsátása lehet a magyar piacon. A törzsrészvények bevezetése után 3-4 évvel pedig a vagyonkezelő szeretné, ha a papírok a BÉT „A” kategóriájába, illetve a BUX-kosárba is bekerülnének.

A társaság befektetéseinek teljesítménye a működés megkezdése óta eltelt egy éves időszakban pozitívan alakult. Az Igazgatóság tájékoztatása szerint az Altera Nyrt. egy részvényre eső saját tőkéje 2013. január 31-én 2188 forint volt, amely a befektetési tevékenységre vonatkoztatva nettó 9,4 százalékos értéknövekedés a vagyonkezelő 2012. február 10-ei indulásához képest.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!