Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Az Egis Gyógyszergyár Nyrt. május 22-től fizet osztalékot, részvényenként bruttó 240 forintot - közölte a gyógyszeripari cég kedden a Budapesti Értéktőzsde honlapján. Az osztalék mértékét a társaság január 30-án megtartott közgyűlése már jóváhagyták.
A tulajdonosi megfeleltetés fordulónapja május 14-e, vagyis az jogosult osztalékra, aki ezen nap végén a részvény tulajdonosa.
Május 9-e az az utolsó tőzsdei kereskedési nap, amikor még az osztalékra jogosító részvényekkel lehet kereskedni a Budapesti Értéktőzsdén.
Az Egis összesen 1,869 milliárd forintot oszt szét a részvényesek között a 2012. szeptember 30-án zárult 2011/2012-es üzleti évének adózott nyereségéből.
A francia Servier 50,9 százalékos tulajdonában lévő, budapesti székhelyű gyógyszeripari vállalat a magyar számviteli szabályok szerint 131,178 milliárd forint árbevétel mellett 20,391 milliárd forint adózott nyereséget ért el az előző üzleti évében. Az osztalék kifizetése után a mérleg szerinti eredmény 18,522 milliárd forint.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Soha ennyi ígéret nem hangzott el még a pártvezetőtől, mint Nagykanizsán. A részletek ugyan még homályban maradtak, de kiderült, hogyan készülnek a forró őszre Magyar Péterék.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
Holland kutatók az ivással kapcsolatos szubjektív testi érzések nyomába eredtek.
Az egészségügyi államtitkár anyja egyszer megpofozta Gyurcsányt.
Az Oroszország-szakértő szerint a kormánymédia „teljesen nyilvánvalóan hergel és uszít”.