Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Új zöldmezős beruházást indít Gyöngyösön a Procter&Gamble (P&G) cégcsoport, a részleteket ma jelentik be.
A rendezvényen beszédet mond Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára, valamint Papp Kitti, a P&G közép-európai pénzügyi igazgatója.
A cég közlése szerint a mintegy 85 millió dolláros beruházással megvalósuló gyöngyösi létesítmény a P&G második gyára lesz Magyarországon, az új gyár a gyöngyösi ipari parkban épül fel mintegy 240 ezer négyzetméteren.
A beruházás a vállalat nemzetközi termelési rendszeréhez kapcsolódik; az itt gyártott pelenkák a magyar piacon és az unió egyes országaiban, a közép- és kelet-európai, a közel-keleti és az afrikai régió országaiban kerülnek majd forgalomba. A beruházás 150 új munkahelyet teremt, az első termékek várhatóan az idei év végén kerülhetnek a boltokba.
Magyarországon a vállalat 1991 óta van jelen, jelenleg mintegy 220 főt foglakoztat. Első beruházása a Hyginett Kft. csömöri gyáregysége volt, ahol az elmúlt 22 évben mintegy 240 millió dollár értékű beruházás történt. A csömöri gyár közel 800 munkatársat foglalkoztat, és több száz helyi beszállítóval áll partneri kapcsolatban.
A világ egyik legnagyobb fogyasztási cikk gyártójának számító P&G nettó árbevétele 2012-ben 83,68 millió dollár volt, a vállalat világszerte 120 ezer embert foglalkoztat.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.