Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az év elején 4,7 százalékkal emelkedtek a cégek áramszámlái, a novemberi rezsivágás pedig további 3,4 százalékkal növeli meg egy átlagos vállalkozás számláját.
Az áramszolgáltatók a januári lakossági rezsicsökkentés következtében kiesett bevételeiket a vállalati szférára terhelték át, csak ahogy az történt a múlt havi újabb lakossági rezsivágás esetében is. Így most már összesen 8,25 százalékkal ugrott meg egy átlagos vállalkozás villanyszámlája Az Áram Ára blog kalkulációi szerint.
November elsejétől két külön elem növelte a céges számlákat: egyrészt a külön fizetendő pénzeszközöket teljes egészében a céges fogyasztókra hárították át, másrészt ismét hozzányúltak a szabályozók a rendszerhasználati díjakhoz. A mostani módosítás eredményeként a szolgáltató eredménye nem változott, azonban az átcsoportosítás értéke megközelíti a 16 milliárd forintot, vagyis ennyivel fizetnek kevesebbet a lakossági fogyasztók, és ennyivel növekednek a vállalati fogyasztók áramfogyasztással kapcsolatos terhei.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.