Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Braun Róbert részvényesként azt követeli, hogy a ProSiebenSat.1 álljon el a TV2 eladásától. A szocialista politikus blogján kampányt is indított.
A politikus blogján azt írja: önkéntesekre van szüksége, akik a ProSiebenSat.1 Facebook-oldalára "egy rövid angol és/vagy német nyelvú szöveg kíséretében beírják", hogy ezt kérik a menedzsmenttől.
Braun blogján posztolja az angol és német nyelvű szöveget is, melyben többek között az áll: "A ProSiebenSat.1-csoport olyan fizetési struktúrát ajánlott a lehetséges vevőknek, ami lehetővé teszi számukra, hogy csak a választások után teljesítsék fizetési kötelezettségüket. A magyar sajtó egyelőre abból indul ki, hogy a tranzakció mögött oligarchák állnak. A tranzakció átláthatósága és etikussága komolyan veszélyben van. Határozottan elvárom, hogy a ProSiebenSat.1 álljon el az eladástól amilyen gyorsan csak lehet."
Braun azt is írta, hogy a TV2 menedzsmentje az elmúlt három évben 60 millió eurós veszteséget halmozott fel, ezért szerinte kizárt, hogy vissza tudnák fizetni a hitelt. "Ezúttal tehát többet kérek, mint like-okat. (...) Legyen ez az első Facebook-kampány, amiben valóban megmutatjuk, ez mégsem következmények nélküli ország!" – írja Braun.
Braun részvényes lett
A politikus később sajtótájékoztatón azt is közölte: ha a ProSiebenSat.1 egy héten belül nem áll el a TV2 értékesítésétől, az Európai Bizottsághoz és az amerikai igazságügyi minisztérium megfelelő szervéhez fordul (a ProSiebenSat.1 egyik tulajdonosa egy amerikai pénzügyi befektető). Gyanúja szerint ugyanis a vevők arra készülnek, hogy a Fidesz választási győzelme után a TV2-höz érkező állami hirdetésekből fizetik ki a vételárat.
Braun Róbert immáron részvényesként követeli, hogy a ProSiebenSat.1-csoport álljon el a TV2 eladásától, ugyanis a napokban azért vásárolta meg 34,5 euróért a német médiavállalat egy részvényét, hogy a többi részvényest tájékoztathassa: a cég menedzsmentje segédkezet nyújtott "egy aljas és korrupt üzlethez".
Közölte, elmegy a ProSiebenSat.1 februári, a tavalyi évet értékelő sajtókonferenciájára, majd a júniusi részvényesi közgyűlésen is fel fog szólalni, ha addig a vállalat nem lép vissza a TV2 értékesítésétől. A célja - mondta - a többi részvényest rábeszélni, hogy szavazzanak a menedzsment ellen ebben az ügyben.
Az MSZP-s politikus kiemelte, egy szövetségi jogszabály szerint amerikai pénzügyi szervezetek és magánszemélyek nem vehetnek részt ilyen, korrupciógyanús ügyletekben. Márpedig - folytatta - a ProSiebenSat.1 egyik tulajdonosa egy amerikai pénzügyi befektetési alap, és Yvonne Dederick is rendelkezik amerikai állampolgársággal. A TV2 gazdasági igazgatójáról szólva Braun Róbert egyébként azt monda, információja szerint ő Simon Zsolttal ellentétben nem stróman, hanem a német eladót képviseli.
"A Fidesz győzelme esetén lesz biznisz"
Szigetvári Viktor, az Együtt-PM társelnöke a sajtótájékoztatón azt mondta: decemberben még semmit sem tudtak a TV2 eladásának jogi formájáról és pénzügyi fedezetéről, mára viszont egyértelmű, hogy a tranzakció csak a Fidesz választási győzelme esetén lépne életbe, máskülönben az új tulajdonosok nem tudnák törleszteni az eladói hitelt. Hozzátette: értesülésük szerint egyes állami vállalatoknál már el is kezdték felmérni, hogyan lehetne a piaci arányokkal ellentétesen tovább növelni a TV2-nek jutó állami hirdetési bevételeket.
A TV2 január 8-án közleményben erősítette meg, hogy a német ProSiebenSat.1 eladói hitel keretében értékesítette a TV2-t is magában foglaló MTM-SBS Zrt.-t. A vevők – a Simon Zsolt vezérigazgató és Yvonne Dederick gazdasági igazgató tulajdonában álló gazdasági társaságok – a vételárat később, a szerződésben meghatározott idő alatt törlesztik.
Braun Róbert és Szigetvári Viktor, az Együtt–PM társelnöke ezután megkérdőjelezték, hogy a TV2-t valóban Simon és Dederick vásárolta meg, szerintük ők strómanok.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.